MERSİN HABERLERİ

Orman Ürünleri Artık İnternet Üzerinde De Satılacak

IHA
07.07.2015 - 11:06Son Güncelleme :

MERSİN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDE, ODUNA DAYALI ORMAN ÜRÜNLERİNİN SATIŞ ESAS VE USULLERİ HAKKINDAKİ YENİLENEN 303 SAYILI TEBLİĞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Orman ürünlerinin satışına ilişkin tebliğin yenilenmesiyle birlikte ürünlerin internet üzerinden satışına da olanak sağlandı. Mersin’de yeni tebliğ ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
1950’li yıllardan bu yana kullanılan orman ürünlerinin satış esas ve usullerini belirleyen tebliğ yenilenerek, günümüz koşullarına uygun daha modern hale getirildi. Oduna Dayalı Orman Ürünlerinin Satış, Esas ve Usulleri hakkındaki 303 sayılı tebliğ konusunda Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, İP Şube Müdürü Çelebi Yıldız, Mersin Orman İşletme Müdürü Hüseyin Çakıcıoğlu, mühendisler, idari personel ve iki büyük firmanın temsilcileri katıldı.
Toplantıda, 1950’li yıllardan bu yana kullanılan önceki yönetmelikler ve tebliğlerin birleştirilerek günümüz koşullarına uygun şekilde revize edilip tek bir kitapçık haline getirildiği belirtildi. Orman Genel Müdürlüğü’nün modern teknolojik koşullarına uygun olarak yenilenen 303 sayılı tebliğin getirdiği en önemli yeniliklerden birinin internet ortamından satış yapılabilmesi olduğu ifade edilen toplantıda, “Tahsisle odun satışı yapılabilecek kurum ve kişilerin güncellenmesi, enerji piyasasının ihtiyacını karşılamak üzere gerekli düzenlemeler yapılmış olması, ihaleli satışların günümüz koşullarına ayak uyduracak şekilde gerekli düzenlemelerin yapılmış olması da getirilen diğer yenilikler” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Orman Ürünleri Artık İnternet Üzerinde De Satılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman Ürünleri Artık İnternet Üzerinde De Satılacak haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı