BARTIN HABERLERİ

Orman Şube Ve İşletme Müdürleri Değerlendirme Toplantısında Buluştu

IHA
29.07.2015 - 16:30Son Güncelleme : 29.07.2015 - 16:31

ZONGULDAK ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA İŞLETME VE ŞUBE MÜDÜRLERİ BİR ARAYA GELDİ

IHA

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Temmuz ayı değerlendirme toplantısını yaptı.
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel başkanlığında gerçekleşen toplantıda Bartın’dan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü İlksen Ateşoğlu, Bartın Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık ve bölgeye bağlı illerin şube ve işletme müdürleri hazır bulundu.
Toplantıda konuşan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, İşletme Şefleri ve muhafaza memurlarının sorumluluk alanında ikamet etmelerinin sağlanmasını istedi. Beşel ayrıca, sorumluluk alanlarında bulunan ormanlarda özellikle yangın döneminde yangın gözlem kuleleri, ilk müdahale ekipleri ve yangın organizasyonuna katılan tüm memur ve işçilerin çalışma esaslarının titizlikle takip edilmesi gerektiğini kaydetti.
Ormanların özellikle kabuk böceklerine karşı riskli mıntıkalarda alınması gerekli tedbirler ve diğer müdahalelere karşı korunması konusunda duyarlı olunmasını gerektiğini de anlatan Beşel, ormanların gençleştirilmesi, yeni ormanların tesisi, erozyonla mücadele, su yönetimi ve havza bazlı ağaçlandırma çalışmaları, endüstriyel uygulamalar, orman köylüsünün desteklenmesi, mesire yeri olarak ayrılan alanların tabelalarının Genel Müdürlüğü temsil edecek standartta olması ve temizlik ve güvenlik hizmetlerinin aksatılmaması konularında talimatlar verdi.
Faaliyetlerin çok yönlü ekolojik, teknik, sosyal ve kültürel istekler göz önünde bulundurularak verimli bir şekilde yapılmasının öncelikli hedefleri arasında yer aldığını kaydeden Beşel, “Birimlerimiz tarafından yapılacak faaliyetlerde en az kaynak kullanımı ile en yüksek faydanın sağlanması ve imkânların etkin bir şekilde kullanılması kapsamında verimlilik hususunun da hassasiyetle takip edilmesini istiyoruz” dedi.
Toplantıda daha sonra yapılan sunumların ardından Şube Müdürleri, kendi konularıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Orman Şube Ve İşletme Müdürleri Değerlendirme Toplantısında Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman Şube Ve İşletme Müdürleri Değerlendirme Toplantısında Buluştu haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı