DÜZCE HABERLERİ

Orman Köylüsüne Kredi Desteği

IHA
24.02.2015 - 13:14Son Güncelleme :

FOTO: DÜZCE ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI ORKÖY ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE KURA İLE BELİRLENEN 30 KİŞİYE KREDİ KULLANDIRILACAK.

IHA

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü 2015 yılı ORKÖY çalışmaları çerçevesinde kura ile belirlenen 30 kişiye kredi kullandırılacak. Sosyal amaçlı krediler ile köylerde sosyo ekonomik düzeyin arttırılmasını, ısınmaya harcanan bütçesinin azaltılmasının sağlanmasını hedefleyen Orman işletme Müdürlüğü Ören Köyünde Dış Cephe Isı Yalıtımı ve PVC kredilerinden faydalanmak isteyenler için çalışma başlattı.
Düzce Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında bulunan Cumayeri’ne bağlı Ören, Merkez İlçesine bağlı Çınardüzü, Düverdüzü, Uğur ve Derdin, Çilimli İlçesine bağlı Bıçkıbaşı ve Hızardere ile Gümüşova İlçesine bağlı Soğuksu, Yeşilyayla, Dereköy ve Halilbey köyleri Dış Cephe Isı Yalıtımı ve PVC Cam Kredileri için 2015 yılı Orköy çalışma programına alındı.
İşletme Müdür Yardımcısı Derya Çırakoğlu’nun başkanlığında, Cumaova İşletme Şefi Emin Aydın ve Orman Mühendisi Hakan Yasin Özdemir’den oluşan komisyon, programdaki ilk köy olan Cumayeri İlçesine bağlı Ören Köyünde verilecek olan Dış Cephe Isı Yalıtımı ve PVC Cam kredisi hakkında bilgi edinilmesi ve kredi kullanmak isteyenlerin tespit edilmesi için bilgilendirme ve kredi tespit toplantısını gerçekleştirdi.
Yapılan toplantıda verilecek olan kredinin kimler tarafından kullanılabileceği, yapılacak olan iş ve işlemlerin nasıl ilerleyeceği, kredi geri ödemesinin nasıl ve hangi zamanlarda olacağı, kredi geri ödemesi yapılamadığı durumlarda karşılaşılacak olan sorunlarla ilgili bilgiler verildi.
Yapılan bilgilendirmenin ardından kredi kullanmak isteyenlerin tespiti çalışmalarına geçildi. Kredi kullanmak isteyen kişi sayısı, köye verilecek olan kredi miktarını aştığı için kura ile tespit yoluna gidildi. Toplantıya katılan ve kredi kullanmak isteyen 30 kişi için gerçekleştirilen kura ile asil ve yedek listesi oluşturuldu.
Hazırlanacak olan kredi tahsis onaylarının Bolu Bölge Müdürlüğü tarafından onaylanması ile kredi kullandırma sürecinin devam edeceği belirtildi. Mantolama ve PVC Cam Değişimi Projesinin 1 yıl ödemesiz ve sonraki 5 yılda eşit taksitler ile yılda bir kez ve faizsiz olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Orman Köylüsüne Kredi Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman Köylüsüne Kredi Desteği haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı