« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orman İnönü'de çalışmaları izledi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, yıkılmakta olan BJK İnönü Stadı'nı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bugün öğlen saatlerinde BJK İnönü Stadı'na giden Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi, yıkım çalışmaları hakkında incelemelerde bulundu. Yetkililerden gelinen durum ile ilgili bilgiler alan Orman ve Çebi, bir süre yıkım faaliyetlerini izledi. Başkan Fikret Orman ve 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, daha sonra BJK TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundular. Orman, heyecanlı olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

"Bu stadı yapmak için yıkıyoruz. Yeni bir stad yapacağız. Çok geç kaldık, artık biraz hızlanacağız; aslında biraz da bunun için heyecanlıyım. Stadımızın yeni halini düşünüyorum, Allah'ın izniyle çok güzel bir stad yapacağız. Bunun içinde içimde biraz heyecan var. Burada çok günlerim geçti. Stadın her yerinde oturmuşumdur; alt katında, üst katında... Benim zamanımda Yeni Açık'ta 'Pala' adında bir amigomuz vardı. Söylediğim gibi bu stadın her yerinde anılarım var. Bu stadın beton kalitesi rezalet üstü bir durumda, bizim çağımıza yakışmıyor. Bir an evvel yeni stadımızı yapacağız."

UEFA süreci hakkında da konuşan Orman, "Savunmamız iyi geçti. Savunabileceğimiz kadar her şeyi savunduğumuza inanıyorum. Serdal Adalı Bey'in ve Tayfur Havutçu hocamızın da orada bulunması ve savunmalarını kendilerinin yapması iyi oldu. Beşiktaş ailesi olarak gittik ve söyleyeceklerimizi söyledik, artık top onlarda. Bir gün sonra her şey ortaya çıkacak" dedi.

2. Başkan Ahmet Nur Çebi ise, "Ben sadece taraftar değilim biliyorsunuz. Mutlu bir burukluk var diyelim tarifini öyle yapalım, sonuçta buralarda Beşiktaş'a yakışır bir yapılaşma ortaya çıkacağını bekliyoruz. O günleri Allah bize göstermeyi nasip etsin. Beşiktaş'ın bu UEFA sürecinde suçu olmadığına inanıyorum, dolayısı ile bunun ortaya çıkmasını bekliyorum. İnşallah beklediğimiz gibi de olur, sonuçta bu sürecin sonunda kararı biz vermiyoruz, başka bir kurum ve onların kurulları verecek. Bu süreçte aklı selim karar veririler ve inşallah Beşiktaşımız bu işten zarar görmeden çıkar" ifadelerini kullandı..


Bunları da Beğenebilirsiniz