ADANA HABERLERİ

Orman Genel Müdürlüğünden Eğitime Katkı

IHA
19.10.2015 - 15:52Son Güncelleme :

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI, ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KALKINMA PROGRAMI (UNDP) TÜRKİYE UYGULAYICILIĞINDA KÜRESEL ÇEVRE FONU’NUN (GEF) FİNANSAL DESTEĞİ İLE BAŞLATTIĞI “TÜRKİYE’DE YÜKSEK KORUMA DEĞERİNE SAHİP AKDENİZ ORMANLARININ ENTEGRE YÖNETİMİ PROJESİ” KAPSAMINDA ALADAĞ İLÇESİNDEKİ 580 ÖĞRENCİYE EĞİTİM ÇANTASI VE OGMEGİTİM.ORG ONLİNE EĞİTİM HEDİYESİ VERİLDİ.

IHA

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye uygulayıcılığında Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) finansal desteği ile başlattığı “Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi Projesi” kapsamında Aladağ ilçesindeki 580 öğrenciye eğitim çantası ve ogmegitim.org online eğitim hediyesi verildi.
Aladağ Sinanpaşa İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Telli, Aladağ İlçe Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş, İşletme Müdürü Cemal Bucak, İlçe Jandarma Komutanı ile çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Etkinlikte konuşan Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Telli. projenin önemine değinerek, “Orman Genel Müdürlüğümüz ormanlarımızın korunması ve geliştirilmesi ile orman köylülerinin kalkındırılması çalışmalarına büyük önem vermekte ve önemli yatırımlar yapmaktadır. Ormanlarımızın bize atalarımızın mirası değil gelecek nesillere teslim edilecek emanetler, en önemli doğal kaynaklarımızdır. Çocuklar bu manada önemli hedef kitlelerimizdendir. Çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları tüm kurum ve kuruluşlarımız tarafından desteklenmesi ile mümkün olabilir. Tüm birikimlerimizi gelecek nesillere aktarmamız için çocuklar en sağlam hafızamızdır. Biz de iyi yetişen nesillerimize ormanlarımızı teslim etmek istiyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimi için değişik projelerimizde destekler yapıyoruz. Okullar hayat olsun, her öğrenciye bir fidan gibi birçok projelere imza atan OGM eğitime desteklerini devam etmektedir. Bugün dağıtacağımız okul çantalarımızın içerisinde, kalemlik, 2 kalem, silgi, dergi, su kabı, ajanda, şapka, tişört, satranç takımı vardır. Ayrıca bilgisayar ile online eğitim için aktivasyon kartı bulunmaktadır. Çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Aladağ ilçesindeki tüm 4. ve 5. sınıf öğrencilerine eğitim çantası ve online eğitim hediyesi dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Orman Genel Müdürlüğünden Eğitime Katkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman Genel Müdürlüğünden Eğitime Katkı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı