Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Orman fakültesini tercih edecek öğrencilere burs

  DHA
  28 Eylül 2013 - 10:43Son Güncelleme : 28 Eylül 2013 - 10:47

  Bir vakıf tarafından öğrenci sayısının azlığı yüzünden kapanma tehlikesi olan Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi’ni tercih edecek olan ilk 20 öğrenciye, akademik yıl boyunca aylık 200 lira karşılıksız burs verecek.

  Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nün öğrencilerin ilgisizliği nedeniyle kapanma eşiğine gelmesi Artvinliler Vakfı tarafından gündeme getirildi. Vakfın Artvin Şubesi Başkanı İsmail Ermiş, fakülteyi kazanacak ilk 20 öğrenciye herhangi bir şart aramaksızın yıl boyu ayda 200 lira düzenli eğitim bursu vereceğini belirterek şunları söyledi:
  “Fakülte yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre bu yıl bölüme sadece 10 öğrenci yerleşebilmiş. Biliyoruz ki, öğrenci sayısı 10’un altına düştüğü zaman fakülte kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Artvin gibi sanayi ve endüstriyel faaliyetler noktasında oldukça fakir sayılabilecek bir ilde bir fakültenin kapanma noktasına gelmesi hepimizi derinden üzmüştür. Üniversitelerin boş kontenjanlarına ek yerleştirme taleplerinin alındığı şu günlerde öğrencilere çağrıda bulunmak istiyoruz. Gelin, Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nü seçin. 2013 ek yerleştirmeyle fakültemizi kazanacak ilk 20 öğrenciye herhangi bir şart aramaksızın yıl boyu ayda 200 lira düzenli eğitim bursu vereceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı