BARTIN HABERLERİ

Orman Bölge Müdürü’nden Bartın’da İnceleme Gezisi

IHA
07.07.2015 - 16:17Son Güncelleme :

İNCELEME GEZİSİNDE SAHALARDAKİ UYGULAMALAR DENETLENDİ

IHA

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bartın’da incelemelerde bulundu.
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, 2014 yılında proje çalışmalarına başlanan ve 2015 yılında uygulamaya konan Bartın Orman İşletme Müdürlüğü Kozcağız Mikrohavza Proje sahalarında beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu. İncelemede Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Ünver, Silvikültür Şube Müdürü Mikail Deniz, Bartın İşletme Müdürü Selahattin Yanık, İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Dağdeviren ve Bartın ATM, Kozcağız, Günye, Hasankadı ve Arıt İşletme Şefleri de hazır bulundu.
İnceleme gezisinde mikrohavza proje sahaları incelendi, Bartın İşletme Müdürlüğü Kozcağız, Hasankadı ve Arıt İşletme Şefliklerinde yapılan silvikültür faaliyetleri kapsamında, gençleştirme ve bakım uygulama sahaları gezildi. Kayın gençleştirme ormanlarında hazırlama kesimi ile ilk aralama bakım uygulama sahasında üretim işçileri ile beraber uygulamalı tatbikatında yapıldığı incelemenin ardından konuşan Beşel “projenin amacına uygun olarak, havza içerisinde yaşayan Akağaç, Akçamescit, Aşağıdere, Avgölü, Eskihamidiye, Eyüpoğlu, Mamak, Özbaşı, Yeğenli, Sütlüce, Şar ve Sofular köylerinin yaşam standartlarını daha da iyileştireceğini söyledi.
Doğal kaynakların yönetimini sürdürülebilir hale getirmek ana prensibi ile Bartın Kozcağız Beldesinde 11 bin 563,5 hektar alana sahip proje uygulamasında yöreye Silvikültürel, Rehabilitasyon, Erozyon Kontrolü, Mera Islahı ve Orköy Faaliyetleri sonucu 2 milyon TL. yatırım yapılacağını da kaydeden Beşel, uygulamalarda işlerin tekniği ve takvimi üzerinde önemle durulması gerektiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Orman Bölge Müdürü’nden Bartın’da İnceleme Gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orman Bölge Müdürü’nden Bartın’da İnceleme Gezisi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ocak 2018, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı