Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orlando'dan Türk halkına övgü

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı'nın İtalyan antrenörü Sandro Orlando, Türk halkının ne kadar duyarlı olduğunu Van'daki deprem sonrası bir kez daha gösterdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sandro Orlando, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Türkiye'de bir haftadır yaşanan olayların çok üzücü olduğunu belirterek, “Türkiye'de daha çok İtalyan haber ve spor kanallarını seyrediyorum. Bu yüzden terör olaylarıyla ilgili pek bir şey söyleyemem. Tabii yaşananlar gerçekten çok üzücü, hayatını kaybeden askerlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Van'da yaşananları İtalyan kanallarından izledim, gerçekten çok üzüldüm. Gördüğüm kadarıyla İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok gelişmiş bir şehir değil, bu yüzden hasar daha büyük sanırım” ifadelerini kullandı.

“Yardımlaşma konusunda Türk halkını tebrik ediyorum” diyen İtalyan teknik adam, “Ne kadar duyarlı bir insanlığa sahip olduklarını Van'da yaşanan deprem felaketinden sonra bir kez daha gösterdiler. İtalya'da da böyle bir deprem olmuştu ve orada bu kadar büyük olmasa da hasarlar olmuştu. Artık bir çok ülkenin deprem konusunda bilinçlenmesi ve Japonya'yı örnek alması lazım. Çünkü Japonya'da yaşayan insanlar deprem konusunda çok bilinçli ve bir çok deprem yaşamalarına rağmen en az hasarla atlatıyorlar. Bu üzücü olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve mağdur durumda olanlara sabır diliyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler