BURSA HABERLERİ ORHANELİ HABERLERİ

Orhaneli Devlet Hastanesi'ne diyaliz ünitesi

İsmail KAYA/ORHANELİ (BURSA)
30.06.2018 - 11:41Son Güncelleme :

BURSA’da, Orhaneli Devlet Hastanesi’nde 1 hasta nakil aracı ile 5 hemodiyaliz cihazı, açılan diyaliz ünitesinde hizmete girdi.

İsmail KAYA/ORHANELİ (BURSA)

İlçede yaşayan diyaliz hastalarına yönelik ve hastaların ücretsiz yararlanacağı diyaliz nakil aracı hizmet vermeye başladı. Orhaneli Devlet Hastanesi bünyesinde hafta içi hizmet verecek diyaliz aracı, hastaları evlerinden alarak hastanelere nakledilmesini sağlayacak. Hastalara, 4 saatlik diyaliz süresince kişiye özel LCD televizyon, internet, gazete ve dergi gibi aktiviteler sunularak keyifli bir tedavi imkanı sağlanıyor. Salonun merkezi ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi, ferah iç mekânı ile hastalara huzurlu bir ortamda tedavi olanağı sunuluyor. Ayrıca diyaliz seanslarına uygun diyetisyenlerin önerdiği sıcak ve soğuk yemek menüleri de sunuluyor.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Orhaneli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Orhaneli ilinden Orhaneli Devlet Hastanesi'ne diyaliz ünitesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Haziran 2018 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orhaneli Devlet Hastanesi'ne diyaliz ünitesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı