« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan ve Pacome sakatlandı

Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdüren Antalyaspor'a antrenmanından tatsız bir haber geldi.

A.A/DHA
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Galatasaray takımına saygı duyduklarını ama hedefleri doğrultusunda kendi evlerinde oynadıkları tüm maçları kazanmak istediklerini, bu maçlardan birinin de Galatasaray maçı olduğunu söyledi.
Mehmet Özdilek, bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cuma günü Galatasaray ile kendi evlerinde karşılaşacaklarına dikkati çekerek, şunları söyledi:
"Bu maç için söylenecek çok şey yok. Tek düşüncemiz kazanmak ve kazancağız. Gaziantepspor maçından sonra çalışmalara başladık. Herkesin düşüncesi aynı, kazanmak. Galatasaray bu ligin önemli takımlarından bir tanesi. Önemli oyunculara sahip. Son haftalardaki durumları, büyük takımlar için çok fazla önem teşkil etmiyor. Ciddiye almak zorundasınız. Her takımı nasıl ciddiye alıyorsanız Galatasaray maçını da çok ciddiye almalısınız."
Antalyaspor'un kendi evinde iyi oynayan bir takım olduğuna işaret eden Özdilek, son haftalarda iyi oyunlarını skora yansıtmakta başarılı olduklarını belirtti.

"TARAFTAR İYİ BİR MAÇ SEYREDECEK"

Galatasaray maçında tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu dile getiren Özdilek, şöyle devam etti:
"Galatasaray takımına saygı duyuyoruz ama hedeflerimiz doğrultusunda, kendi evimizde oynadığımız tüm maçları kazanmak istiyoruz. Bu maçlardan biri de Galatasaray maçıdır. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Televizyonların başında olanlar ve bu maça gelenler çok zevkli kaliteli, çekişmeli bir maç seyredecekler. Galatasaray'ın son haftalardaki kayıpları ölçü olmaz. Galatarasay gibi takımlar içeride dışarıda kazanmak için oynarlar ama biz de kazanmak istiyoruz. Oyun yapımızı buna göre kurguluyoruz."
Özdilek, arka adalesinde bir santimetrelik yırtık olan Tita'nın sakatlığının sürdüğünü, Tita'nın durumunun belli olmadığını, amaçlarının Tita'yı Türkiye Kupası'nda oynayacakları Eskişehirspor maçına yetiştirmek olduğunu kaydetti. Özdilek, Volkan Altın'ın sakatlığının sürdüğünü, Veysel'in operasyon geçirmesi nedeniyle aralarında olamadığını ifade etti.

ORHAN AK VE PACOME SAKATLANDI

Antalyaspor, Cuma gecesi oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını bugün kendi tesislerinde sürdürdü. Antrenmanın başında adalesinde gerilme olan Orhan Ak, bir süre düz koşu yaptıktan sonra tedavisinin sürmesi için salona gitti. Antrenman sırasında ayağına basılan Sergey Pacome de çalışmayı yarıda kesti. Pacome'ye buz tedavisi uygulandı. Her iki futbolcularının durumlarının çok ciddi olmadığı, Galatasaray maçında takımlarındaki yerlerini alabilecekleri bildirildi.

ANTALYA YÖNETİMİ DESTEK İSTEDİ

Antalyaspor Yönetim Kurulu, tribünlerde Antalyaspor'u alkışlayacak taraftarın daha çok olması için çalışıyor. Başkan Akıncıoğlu "Tuttuğunuz takımı bırakın demiyoruz, ama önce yaşadığınız kentin takımına sahip çıkın" dedi.

Antalya, cuma akşamı oynanacak Antalyaspor- Galatasaray maçına kilitlendi. Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeleri bölge çapında bilet seferberliği başlattı. Yönetim Kurulu, geçen hafta yapılan toplantıda, kapalı tribünde kombine dışında kalan boş koltukların da satışına yönelik kararı onaylamıştı. Yönetici Emin Altıner, Antalyaspor Kulübü'nün böyle maçlarda para kazanması gerektiğine dikkat çekerek, "Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Antalya'da yaşayan herkesin kulübe destek vermesini istiyoruz" dedi.

İL VE İLÇELERDEN TALEP YÜKSEK

Başkan Hasan Akıncıoğlu, öncelikle Antalyaspor taraftarlarının rahat ve huzur içinde stada girmelerini amaçladıklarını belirtti. Akıncıoğlu, "Yönetici

arkadaşlarımız kentin önemli noktalarında daha çok taraftara ulaşmak için çalışıyor. Ayrıca, Antalya dışında bulunan il ve ilçelerden gelecek tüm futbolseverlerin erken saatlerde tribüne giriş yapmalarını ve Antalyaspor için tek vücut olmalarını istiyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler