« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Şam için kader anı

Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında oynanan ve Gençlerbirliği'nin İstanbul'da Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında kendisine yapılan test sonucu A numunesinde etkin maddesi modafinil olan yasaklı maddeye rastlanan genç oyuncu Orhan Şam'ın B numunesi de yarın açıklanıyor.

Ercan ATA / ANKARA DHA
SON GÜNCELLEME

Yaşanan gelişmelerin ardından takım ile birlikte Antalya kampına götürülmeyen ve Beştepe Tesisleri'nde antrenör eşliğinde çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği'nin başarılı defan oyuncusu Orhan Şam, kulüp doktoru Savaş Kudaş ile birlikte yarın B numunesinin açılacağı Hacettepe Hastanesi Doping Kontrol Laboratuarı'nda hazır bulunacak.

Transfer dönemlerinde adı Galatasaray ve Trabzonspor gibi güçlü takımlarla anılan genç oyuncu Orhan Şam'ın B numunesinin de pozitif çıkması durumunda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 10 gün içerisinde bir toplantı yaparak Orhan Şam hakkında son kararı verecek.

Futbol Müsabaka ve Disiplin Talimatlarına göre A ve B numunesi pozitif çıkan bir oyuncu, 2 yıl hak mahrumiyeti cezası alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz