« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Yazık...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

TRABZONSPOR'u bu sezon ilk kez bu kadar istekli ve gayretli gördüm; 90 dakika hiç durmadan çalıştılar. Özellikle ilk yarıda Vugrinec'in attığı golün dışında birçok pozisyon da buldular. Ama son vuruşu bir türlü yapamadılar ve maalesef Trabzonspor kaçırdığı gollerin kurbanı oldu, turu açıkça Galatasaray'a teslim etti.

Trabzonspor'da görevini yapmayan kimse yoktu, herkes gayretliydi. Ama her ne hikmetse ikinci yarıda Trabzonspor kendi sahasına çekildi ve bu da Galatasaray'ın işine geldi. Sergen'in attığı iki gol bana göre Trabzonspor'un çok başarılı defansının en büyük iki hatasıydı. Yoksa G.Saray turu hiçbir zaman garanti görmemişti ve gerçekten onlar için de bu skor sürpriz oldu.

TAFFAREL KURTARDI

Burada bir konuya değinmek istiyorum. Öncelikle G.Saray'ı kurtaran bir kişi vardı, o da kaleci Taffarel'di. Anormal pozisyonlarda, gerçekten anormal kurtarışlar yaptı. Hangisini sayacağımı ben de bilmiyorum. Ama şu bir gerçek ki, Trabzonspor'un G.Saray'la hafta sonunda yapacağı lig maçında futbolseverler müthiş bir mücadele izleyecekler.

Trabzonspor elenmiş olabilir, nitekim elendi de. Artık hedefi Avrupa kupalarından birine katılmak. Ancak Trabzonspor her zaman böyle yürekli oynasın, böyle cesurca oynasın, o kupalardan birine mutlaka ulaşır.

Kısacası, bordo mavililer kazanmak üzere oldukları turu kendi elleriyle Galatasaray'a hediye ettiler. Kimse bana G.Saray'ın iyi futbol oynadığını söylemesin. Trabzonspor 1-0'ın gevşekliğinden, oyunun temposunu rakibine verdi ve onunla birlikte turu da kaybetti. İşin özeti budur. Ama bir şey daha var, Trabzonspor'u umarım her maçta bu futboluyla izleriz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler