Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Süper Gökdeniz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

BİR taraf can derdinde, diğeri ise zirve derdinde... İşte böylesine bir maç. Kendi alanına kapanan Erzurumspor, belli ki umutlarını bir puana bağlamış. Uzun süre bunda da muvaffak oldu. Ama Zafer'in golü, bu umutları yıkınca, haliyle gol peşinde koştular. Ama bunu yaparken de, defanslarında rakibe bir çok gol pozisyonu verdiler. Nitekim ilk yarıda golün dışında Trabzonspor'un iki topu da direkten döndü. Bu, ilk yarının görüntüsüydü.

İkinci yarıya gelince.. Trabzonspor 1-0'ın avantaj olmadığı gerçeğini, geride bıraktığı maçlarda çok yaşamıştı. Bu nedenle bir an önce ikinci gol peşine düştü. Bunların bir tanesinde Gökdeniz'in vuruşu kaleci Koraç tarafından bloke edildi ama top yüzde yüz içerden çıkartıldı. Ne yazık ki, ne yardımcı hakem, ne de orta hakem golü göremedi. Ama Abdülkadir'in net vuruşu artık Trabzonspor'u da rahatlattı. Hele hele Orhan'ın ayağından gelen üçüncü gol, maçın skorunu belirledi. Bu maçla ilgili şunları söyleyebiliriz. Öncelikle sahanın yıldızı Gökdeniz'di. Zafer'i de gözardı etmemek gerekiyor. Ama defansa ne demeli? Elbette ki kaleci Metin Aktaş'a da... Adeta Taffarel'i taklit edercesine çalım sevdasına düşmesi, az daha pozisyon veriyordu.

Özetlersek, Trabzonspor ligin ikinci yarısının ilk maçını üç puanla kapatmasına kapattı da, henüz ortaya istenilen futbolu bir türlü koyamadı. Sanırım lige verilen aradan sonra Oktay, Hami ve Sergen gibi oyuncuların takıma girmesiyle bambaşka bir Trabzonspor izleme olanağı bulacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz