Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Harikasınız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Trabzonspor o alıştığımız Avrupa kupalarındaki başarısına bir yenisini daha ekledi. İlk 10-15 dakikada tutuk oynayan bordo mavililer Selim'in topu talihsiz bir şekilde rakibine kaptırmasından gelen golle 1-0 yenik duruma düştü ama toparlanmakta güçlük çekmedi. Özellikle Erman, Tamer, Abdülkadir, Vugrinec Trabzonspor'u sürükleyen oyunculardı. Yılmadılar, mücadele ettiler. Önce Abdülkadir'in soldan kestiği topa uçarak kafayı vuran Vugrinec skoru eşitledi. Trabzonspor durmak bilmiyor, sürekli rakibin üstüne gidiyordu. Hami'nin kaçırdıkları, Vugrinec'in atamadıklarını bir kenara bırakalım, dakikalar 87'yi gösteriyordu ki, Cem'in yerine oyuna giren Selahattin etkisini çabuk hissettirdi. Sağdan Hami kaçtı, tam köşe çizgisine indi ve Selahattin öyle bir yükselip kafa şutu attı ki, onu bir kalecinin kurtarabilmesi mümkün değildi.

YEPYENİ Trabzon

Bu arada şerefsiz bölücüler de maç uzatmaya gidince kendini göstermeye başladı. Zaman zaman pankart çıkarttılar, bölücübaşınınfotoğrafını gösterdiler.

Uzatmanın ilk yarısı bitmişti. Dakikalar tam 114'ü gösteriyordu; Vugrinec yine sahnedeydi. Tekme vurdular durduramadılar, ceza yayı içine girdi, ittiler yine durduramadılar. Hırvat, Hami'yi çok güzel gördü, penaltı noktasının tam arka tarafına çıkardı; Hami önünde bulduğu topa öyle güzel vurdu ki kale fileleri nasıl yırtılmadı ben de şaşırdım. Bu golden sonra bölücüler ve fanatik Peruggia taraftarları iyice sapıttı. Hakem maçı en az 10 dakika durdurdu. Sahaya ne varsa yağıyordu. Bunlar da İtalyanlar'ın acizliğini gösteriyordu. İşte Trabzonsporum benim. Hani onu eleştirenler? Bu yepyeni, gencecik kadroya laf söyleyenler. İşte en güzel cevabı bu oyuncular sahada verdi. Hepinizi Türkiye adına candan kutluyorum çocuklar.
Bunları da Beğenebilirsiniz