Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Hami farkı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Haftalardır herkes bir Hami olayını tartışıp duruyor. Hami'nin futbolculuğunun sanıyorum tartışılması mümkün değil. Ama bir kesim basın olsun, bazı yıpratıcılar olsun, Hami ile Giray Bulak'ı adeta birbirine sokmaya çalıştı. Sonuç mu?

Hami kaptan olarak takımının başında sahaya çıktı. Haftalardır golle buluşamayan Fatih'e mükemmel bir asistlik yaptı ve golünü attırdı. Bununla da yetinmedi, her zaman alıştığımız o klasik frikiklerinden birisinde öyle bir vurdu ki, inanınız kameralar çekebildiyse gerçekten mutlu olacağım. Çünkü ben sadece topu kalenin içinde görebildim. Bu gol, skoru 2-0 yaptı.

<ı>TRABZON ÜSTÜNDÜ

Önce şunu söyleyeyim, Trabzonspor tempo olarak, güç olarak Antalyaspor'dan kat kat üstündü. Antalyaspor bütün gol ümitlerini Gaudino'ya bağlamış. Ona destekçi olarak da Mustafa ve Musiç vardı. Ama Trabzonspor'da defans gerçekten çok düzenliydi. Nikolovski defansı toparlayan adamdı. Bu maçta Vugrineç'i biraz pasif gördüm, onu da eşinin rahatsızlığına bağladım. Ancak Guintchev'in Selahattin'i düşürüşüne hakem Sadık İlhan'ın penaltı düdüğü çalmamasına hayret ettim.

Aslında olayı şöyle özetleyebiliriz. Bazı starlar vardır, 90 dakika saha içinde dolaşır dururlar ama öyle bir an gelir ki, maçı kurtarır götürürler. Tıpkı dün akşam Hami'nin yaptığı gibi. Hami, gol attı ve gol attırdı. Ondan sonra da sanırım yorgunluğu gerekçesiyle dışarı alındı.

Ama şu bir gerçek ki, Hami'siz Trabzonspor düşünmek mümkün değil. Haftalar sonra Trabzonspor seyircisini güldürdü. Güldürmekle de kalmadı, ortaya koyduğu futbolla gelecek için büyük umut verdi. Umarım Giray Bulak artık bu olayı çözmüştür.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler