« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Hakeme rağmen

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

SİZLER bu statlardan tel örgüleri kaldıracaksınız değil mi? Onu biraz zor yaparsınız. Hele bu hakemlerle hiç başaramazsınız. Neden mi? Lange'nin iki golü var. İlki bize de ofsayt geldi. Ama ya ikincisi. Buz gibi goldü. Sadece bu kadar de değil. Hakem Cem Tosyalı, verdiği ters kararlarla seyirciyi iyice çileden çıkardı. Goller verilmeyebilir. Bu o kadar önemli değil. Ama böylesine acemi bir hakem de bu tip kritik maçlara verilemez.

Maça gelince, ileride sadece Saffet'i bırakan Kocaelispor, defansında etten bir duvar ördü. Ama Hami'nin çaprazdan frikiği Tamer'e çarpıp filelere gidince, Trabzonspor rahatladı. Kocaelispor'da haliyle gol aramaya başlayınca, kalesinde sayısız tehlikler atlattı. Ama ikinci yarıda Ahmet ile eşitliği sağlamasını bildi.

MUHTEŞEM HAMİ

Bu skordan sonra Trabzonspor tüm hatlarıyla rakip alana yığıldı. Oyunda kaldığı sürece Sergen geleceğe dönük iyi mesajlar verdi. Ama Galatasaray'ın İstanbul'dan yenilgi haberi gelince bordo mavililer iyice coştu. Direklerden dönen toplar, kaçırılan pozisyonlar, akıl alacak gibi değildi. Ama giderek sönen umutları ateşleyen adam yine Hami oldu. Atamadıklarına kızan Hami, bu kez harika bir driplingle ceza alanına girdi ve takımını 2-1 öne geçirmeyi başardı.

Kısacası Trabzonspor, her takım gibi kapalı defanslara karşı zorlandı ama hakem Cem Tosyalı'ya rağmen Hami'nin de muhteşem oyunuyla maçı almasını da bildi. Bu arada herkesin eleştirdiği Lange'nin dün akşam sergilediği oyunu da gözardı etmemek gerekir.


Bunları da Beğenebilirsiniz