« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Hakeden kazandı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

STAT mükemmel, 20 binin üzerine Trabzonspor taraftarı takımlarını olabildiğince destekliyor. Ama sahadakilerin umurunda mı?

Bir takım koşmazsa, pres yapmazsa, rakibine rahat kullanabileceği orta alan bırakırsa elbette ki bu görüntü kaçınılmaz. Erhan Namlı'daki düşüş devam ediyor. Tamer ise tam bir fiyasko. Sol kulvardaki Zarko bir alem... Bu şekildeki bir Trabzonspor'un maçı kazanması gerçekten İstanbulspor adına yazık olurdu. Nitekim Bülent Üçüncü, Bushi'nin ortasını mükemmel değerlendirerek, takımını öne geçirdi. Herkes golden sonra Trabzonspor'un düzelmesini bekliyordu. Ama ne gezer? Görüntü golden sonra da aynıydı. Bu, ilk yarının değerlendirmesiydi.

İkinci yarıya gelince... Lange ve Zarko'nun yerine oyuna giren Zafer ile Abdülkadir tempoyu yükseltti. Özellikle Sergen bu yarıda mükemmel bir oyun sergiledi. Bir vuruşu kaleci Zdravkov'un parmak uçlarına değerek dışarı çıktı. Diğer enfes pasını ise Erhan Namlı akıl almayacak şekilde auta gönderdi.

DEFANS UNUTULDU

Trabzonspor'un baskısı durmuyordu. Sağlı sollu ataklarla bindirdikçe bindiriyordu. Elbette ki bu arada defans güvenliğini de unutuyordu. Yanlış saymadıysam kaleci ile karşı karşıya kalan üç İstanbulsporlu oyuncu, topu Milosevski'le nişanladılar.

Maçı şöyle özetleyebiliriz... Daha önceki karşılaşmaları izlememiş olsaydım, dün akşamki ilk yarı için‘‘Trabzonspor bu mu?’’ derdim. Ama ikinci yarıda biraz olsun bir Trabzonspor ortaya çıktı. Ne yazık ki, çok geç kalınmıştı. Burada beni sevindiren bir tek olay var... O da Sergen'in çalışkanlığı, kendine has klas hareketleri beni gelecek için umutlandırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz