« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Fatih'in ikramı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

BİRİ UEFA Kupası'nı garantilemiş, diğeri ise ligden elini ayağını çekmiş. İşte dün akşam böylesine iki takımın mücadelesini izledik. Hemen önce şu penaltı pozisyonundan bahsedelim. Selim'in ceza alanı içinde sağdan ortalanan topa elle müdahalesi bilinçli mi, yoksa bilinçsiz miydi bilemem. Hakem Oğuz Sarvan kendine göre, ‘‘penaltı’’ yorumunu yaptı ve Oktay da takımını 1-0 öne geçirdi.

Ama ne olduysa penaltıdan sonra oldu. Sahada hiçbir şey yapmayan Fatih birden kabadayılığa soyundu, sağa sola saldırdı, bana göre hakem Oğuz Sarvan da haklı olarak kırmızı kart göstererek onu oyun dışı bıraktı. Oysa 45'inci dakikaya kadar Trabzonspor da, Gaziantepspor da gol pozisyonları buldu ve gerçekten tartışmasız zevkli bir maç izleniyordu.

YAPACAK BİRŞEY YOKTU

Trabzonspor Murat ve Abdülkadir ile iki gol pozisyonunu hovardaca harcarken G.Antepspor da İlyas ve Mustafa ile onlardan aşağı kalmadı. Hemen şunu söylemeliyim, bir Tamer'in haftalar sonra forma giymesi, Gökdeniz'in gayet güzel kesiciliği, Erhan'ın pasörlüğü Trabzonspor'un görüntüsünü bir hafta önceye göre çok değiştirmişti.

İkinci yarıya gelince... Bir eksikle başlayan Trabzonspor'un artık yapacağı birşey yoktu. Yine de buna rağmen Erman'la iki ve Abdülkadir'le bir net gol pozisyonu bulabildi. Ama gol atmaya çalışırken defansında da öyle gedikler verdi ki, G.Antepspor, Oktay ve Erhan'la bu pozisyonları affetmedi.

Trabzonspor'dan zaten bu sezon için artık beklenen bir şey yok. Ama bir gerçek var, takımını her an yalnız bırakmaya mahkum bir Fatih, için ne karar verilir bilemem. Ancak dünkü maçın bana göre sorumlusu Fatih'tir. Penaltı kararı doğru ya da yanlış olabilir ama profesyonel bir futbolcu asla ve asla göz göre göre kırmızı kart görerek takımını yalnız bırakmamalıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz