« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Çifte standart

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

TRABZONSPOR, bir deplasmandan daha sükût’u hayale uğradı. Ama bana sorarsanız; bordo mavililerde her geçen hafta bir yükseliş var. Önce maçın ilk yarısını özetleyelim. Fatih-Vugrineç verkaçından gol çıkmayınca, hakem Kadir Tozlu'nun uydurduğu penaltı anında geldi. Arif'i gerçekten tebrik etmek gerekir! Çok ustaca düştü. Bununla de yetinmemiş olacak ki, kaleci Metin Aktaş'ı da hastanelik etti.

Hakem Tozlu zaten penaltıda kararlıydı. Kaleye geçen Milosevski, Capone'un vuruşunu kurtarınca, Trabzonspor atak üzerine atak geliştirdi. Ama Galatasaray, oyunu bırakma niyetinde değildi. O ana kadar iyi bir defans görevi yapan Trabzonspor'un geri üçlüsü, Galatasaray'ın verkaçlarından şaşırarak Okan'ı pozisyona soktu. Ve Okan da çok rahat bir pozisyonda golü buldu.

HAMİ'YE İHTİYAÇ VAR

Bana göre Giray Bulak, Fatih'te çok ısrarcı. Ancak görünen o ki, bu takımın Hami gibi bir yıldıza ihtiyacı var. Fatih'i oyunda tutabilir. Ona bir şey söylediğim yok. Ancak, Vugrineç gibi bir oyuncuyu destekleyebilecek mutlak ve mutlak bir stara ihtiyaç var. Zaten bunun adı da Hami.

Kadir Tozlu, bana göre ilk 45 dakikanın içine etti. Verdiği ters kararlar Trabzonsporlu oyuncuları çileden çıkardı. Oysa buna hiç gerek de yoktu. Şimdi gelelim maçın ikinci yarısına...

G.Saray'ın üstünlüğü kesinlikle tartışılmaz. Ancak, Trabzonspor'un da oyunu bırakmaya hiç niyeti yoktu. Eğer hakem Tozlu, Arif'in pozisyonuna penaltı çaldıysa, Vugrineç'le Orhan'ın düşürülüşü de bana göre penaltının kralıydı. Trabzonspor, bırakın bu pozisyonları, Osman ve özellikle Fatih'le iki gol kaçırdı ki, akıl alacak gibi değil. Hele Fatih, bir metreden topu kaleye gönderemedi. Şayet o gol olsaydı, maçın kaderi bile değişirdi. G.Saray, Hakan'ın attığı kafa golüyle işi bitirdi.

Trabzonspor mücadele ediyor, pres yapıyor, gol alanına kadar giriyor. Ancak son vuruşu bir türlü beceremiyor. Sevgili Giray Bulak artık Hami olayına dikkat etsin. Bu takımın kesinlikle Hami'ye ihtiyacı var, hepsi o kadar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler