« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Biraz bekleyelim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Trabzonspor cumartesi ilk ciddi sınavını Bursaspor ile yapacak. Ne yalan söyleyelim, eskilerle yeniler uyum sağlayabildi mi, gerçekten çok merak ediyorum. Gerçi alınan oyuncuların tümüme yakınını zaten izledim de, dedim ya bu bir uyum meselesi... Şunu unutmayalım ki, Campbell, Galatasaray maçının dışında Trabzonspor'a hiçbir şey vermedi ama Everton'a dönünce gollerini sıralamaya başladı.

İşte bu nedenle uyum olayı çok önemli. Yanılmıyorsam 10 civarında yeni oyuncu transfer edildi. Hami'yi bir kenara bırakırsak, ya diğerleri? Bunu Ahmet Suat'a da sordum. Hiç sıkıntı çekmediklerini, bu konuda endişesi olmadığını dile getirdi. Ama iyi bir orta saha oyuncusuna ihtiyacı olduğunu da açıkça vurguladı.

OYUNA GELMEYELİM

Zaten o mevkii için yıllardır yazdım durdum ama malesef Trabzonspor Hagi gibi lider vasıflı bir oyuncuyu bulamadı. Mehmet Ali Yılmaz bu konuda oldukça kararlı. Ofisini Zigana Tatil Köyü'ne kurmuş, habire gelen faksları inceliyor ve karşılığını veriyor. Menajerler çevresinde cirit atıyor. Size bir şey söyleyeyim mi, ciddi olanları tenzih ederim ama ben böylesine insafsız insanlara hiç rastlamadım. Adam herhangi bir oyuncu için övgüler yağdırıyor, bir araştırıyorsun ki meğer o oyuncu sakatmış. Dahası da var. Diyelim 1 milyon dolara bir oyuncu ile menajeri vasıtasıyla anlaşıyorsun. Aaa, bir de bakıyorsun ki Ahmet'in fiyatı 2 milyon dolara çıkıyor. Tabii bu da beraberinde bazı şüpheler getiriyor! ‘‘Acaba yönetim içinde jurnalciler mi var!’’ sorusu şu anda gündemde!

Ahmet Suat'ın ısrarla bir orta saha oyuncusu istediğini biliyorum. Bence bu seçim çok iyi yapılmalı. Zaten şu an aciliyeti de yok. O nedenle biraz bekleyelim olmaz mı?
Bunları da Beğenebilirsiniz