« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Ayıp olmuyor mu?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

G.SARAY karşılaşması, yanlışları ve doğruları ile geride kaldı. Ama bir olay var ki, hala gündemdeki yerini koruyor. Uzun süredir basının ve bir kesimin ‘‘hedef adamı’’ olan Giray Bulak için, idam sehpası yeniden kuruldu. Aslında bu bizim için sürpriz değil. Çünkü, daha öncede dile getirdiğim gibi, ‘‘gördünüz mü ipini nasıl çektik’’ zihniyeti, hala yerini koruyor. Onlar için Trabzonspor‘un kazanması değil, kaybetmesi önemli ki, amaçlarına ulaşabilsinler.

Öyle bir teknik adam hayal ediniz ki, bu kadar stres altında, düşüncelerini sahaya yansıtabilsin. Zamanında ve gerekli gördüğü durumlarda, oyuncu değiştirebilirsin. Bu olacak iş mi? Birkaç dakika önce, ‘‘Giray Bulak istifa’’ diyenler, beraberlik golü geldiğinde, yapılan protestolar bu kez alkışlara dönüşebiliyorsa, ben bunun altından art niyet ararım.

Bu ne biçim mantık, anlamak mümkün değil. Yanlışıyla, doğrusuyla, bu genç teknik adamı kazanmaya çalışmak dururken, onu karalamak, aşağılamak, daha da açıkçası yok etmeye çalışmak, kime ne yarar getirecek? Daha önceleri, Trabzonspor‘un üç ayda bir teknik adam değiştirmesini eleştirenler, şimdi aynı yanlışlara kendileri düşmüyor mu?

BAĞCIYI DÖVMEK

Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekse bunu açıkça yapın da, biz de bilelim. M.Ali Yılmaz çok açık bir dille, Bulak‘ın sonuna kadar destekcisi olacağını söyledi. Ben de bu kararının altına imzamı atıyorum. Sen bir teknik adamı eğiteceksin, onun için para akıtıp, yurt dışında lisan öğretimi yaptırtacaksın, ondan verim alma zamanı gelince, birkaç kendini bilmezin karalamasıyla, ipini çekeceksin!. Bu olacak iş mi?

Bunun yöntemi bellidir beyler. Olağan kongre kapıda. Yaparsınız listenizi, çıkarsınız ortaya. Genel Kurulun oylarıyla görevi üslenirsiniz, ondan sonra da, hangi teknik adamla çalışacağınıza da karar verirsiniz. Olay bu kadar basit. Neden kendinizi fazla yoruyorsunuz? Nasılsa akıl hocalarınız azınmayacak sayıda. Gelsinler göreve, o taşın altına ellerini soksunlar da, biz de görelim. Dışarıdan gazel okumak gayet kolay... Şota ve Arçil‘in Trabzonspor‘da kalması için, bir yardım kampanyası açıldığında, sonucun ne olduğunu birlikte gördük değil mi? Neyin tartışmasını yapıyorsunuz Allah aşkına? Parayı M.Ali Yılmaz versin ama, tokmakta bizim elimizde olsun öyle mi? Sevsinler sizin gibi akıllı ve Trabzonsporlu geçinenleri.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler