« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Kaynar: Atamayana atarlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

KARŞILAŞMADAN önce çok açık bir ifadeyle ‘‘Bu maçın kaderini her iki takımın orta saha oyuncuları, yani bücürleri belirler'' demiştim. Nitekim de öyle oldu.

İsterseniz önce ilk 45 dakikaya bir gözatalım. Trabzonspor'un Gaziantep'te oynadığı kupa maçında yıldızlaşan Gökdeniz ve Erhan bu kez çok silik kaldı. Daha da kötüsü, kaptıkları topları pas hatalarıyla sürekli rakiplerine verdiler. Bu yanlışlar uzun süre devam etti. Haliyle Galatasaray'ın orta sahasından çıkan toplar Trabzonspor kalesinde üst üste tehlikeler yarattı. Bunların birini Capone gole çevirirken, diğerlerini kaçırdılar. Ya da kaleci Metin Aktaş'ın engeliyle karşılaştılar. Bu tempo 45 dakika devam etti. Trabzonspor ise bu yarıda Zafer ve Lange ile pozisyona yaklaştı ama her iki oyuncu da çok büyük yanlışlar yapınca, buldukları pozisyonları değerlendiremediler.

HOVARDA CİMBOM

Şimdi gelelim ikinci yarıya... Giray Bulak, ilk 45 dakikanın başarısız oyuncusu Lange'yi oyun dışına alarak, yerine Löbe'yi sahaya sürdü. Bu oyuncunun girişiyle ve Trabzonspor'un orta sahasının da biraz toparlanmasıyla, oyuna hareket geldi. Hele Zafer ve Löbe'nin kaçırdığı goller, bordo mavililere bir doping etkisi yaptı. Ancak karşıdaki ekipte Galatasaray'dı. Trabzonspor herşeyi ile yüklenirken, defansını unuttu. Ama Galatasaraylı ileri uç adamları gerçekten çok hovardaydı. Kaleci Metin'in kurtarışlarının yanı sıra Hasan ve Arif'in kaçırdığı goller akıl alacak gibi değildi.

Trabzonspor, defansını boş bırakarak, rakibinin üzerine çullandı. Nitekim 90. dakika dolduğu anda bir karambol sırasında topa son dokunan Zarko, skoru eşitleyince Galatasara yyıkıldı. Ama onlara ders olmalı. Dün akşamki maçta iki önemli olay vardı. Birincisi Trabzonspor maçın 90 dakika olduğunu unutmadı. İkincisi de anormal koşarak bir puanı kurtarmalarıydı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz