« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orhan Gencebay gözyaşlarıyla döndü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD'de by-pass ameliyatı geçiren ünlü arabeskçi Orhan Gencebay dün yurda döndü. Uçaktan gözyaşları dökerek inen Gencebay, ‘‘5 damarıma by-pass yapıldı. Şimdi kale gibiyim’’ dedi.

ARABESK müziğin ünlü sesi Orhan Gencebay, by-pass ameliyatı olduğu Amerika'dan dün döndü. Gencebay, uçaktan inerken gözyaşlarına hakim olamadı. ABD'den hayat arkadaşı Sevim Emre, oğlu Altan, gelini Eda, ortağı Metin Güneş ve iki doktoruyla birlikte gelen Gencebay'ı, 85 yaşındaki annesi Habibe Hanım, ağabeyi Burhan Gencebay ve yakınları karşıladı. Devlet Sanatçısı olduğu için VIP Salonu'na alınan Gencebay, ‘‘Damarlarımdan üçünde tıkanıklık vardı. By-pass olmam istendi. Bunu hiç düşünemiyordum. Bir de Amerika'da kontrolden geçmek istedim. Oradaki doktorlar da bunu teyid edince 5 damardan by-pass oldum. Şimdi kale gibiyim’’ dedi.

ALBÜMÜM YARIM KALDI

Gencebay şöyle devam etti:

‘‘Doktorlarım yeniden doğduğumu ifade ediyorlar. Sadece damarlarda biraz bozukluk çıktı. O da biz sanatçıyız ondan herhalde. Çünkü adrenalin devamlı yükseliyor. Şimdi 1-1,5 ay kadar dinlenmem gerekiyor. Bu arada kilo da vermem lazım. Spor yaptığımı biliyorsunuz. Kalp kaslarım sağlam olduğu için kale gibiyim. Hazırlamakta olduğumuz albüm yarım kaldı. İnşallah düzelince tamamlarım.’’

İki hafta önce işadamı Yılmaz Ulusoy'un kızının düğünü sonrası kalp atışlarındaki bozukluk nedeniyle Floranca Nigthingale Hastanesi'ne kaldırılan Gencebay, daha sonra ABD'nin dünyaca ünlü kalp merkezi Cleveland Clinic'e gitmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz