ERZURUM HABERLERİ

Orhan Deligöz : “Geleceğimiz Gençler İçin Varız”

IHA
29.10.2015 - 13:11Son Güncelleme :

ORHAN DELİGÖZ

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Orhan Deligöz, seçim çalışmalarına Erzurum Merkez’de devam etti.
TRT Erzurum Bölge Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesini ziyaret eden Orhan Deligöz, kurum yöneticileri ve çalışanlarıyla sohbet edip istek temennilerini dinledi.
Yakutiye ilçesinde bulunan esnafları ziyaret ederek istek ve temennilerini dinleyen Deligöz, AK Parti’nin seçim beyannamesini anlattı. Gençlere ve küçük işletmelere yönelik hazırlanan vaatleri sıraladı.
Kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere 50 bin liralık hibe üzerine, 100 bin lira faizsiz kredi verileceğini hatırlatan Orhan Deligöz, “Gençler faizsiz kredi için kredi fonu arayıcılığıyla yüzde 85 kefaret sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek. İlk kez iş bulan gencin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Gençlerimizin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada başka bir örnek yok. Yine bugünler de çok gündemde olan bir husus. Lise ve üniversite mezunu gençlerimizin genel sağlık sigortası primlerinin ücretsiz bir şekilde devlet tarafından yapılmasını ve bu şekilde iki yıl boyunca gençlerin sağlık sigortasından yararlanmasını sağlayacağız. Yeni bir destek programı geliştiriyoruz” diye konuştu
Yakutiye İlçesi Şükrüpaşa semtinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Deligöz’e halk, “Biz aynı geminin yolcularıyız bu ülke batarsa hepimiz batarız, Allah muafaza Türkiye’yi Suriye’ye çevirirler. AK Parti ilk zamanlardaki politikasını izleseydi şuanda her şey daha güzel olurdu. İnşallah 6-0 yaparsınız temennimiz o yönde” diyerek desteklerini belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Orhan Deligöz : “Geleceğimiz Gençler İçin Varız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orhan Deligöz : “Geleceğimiz Gençler İçin Varız” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı