Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Örgütten Yılmaz'a bakan şikâyeti

  Nuray BABACAN
  05 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ekim 1997 - 00:01

  Koalisyonun büyük ortağı ANAP, hükümetin 100. gününde parti örgütüne hesap verdi. ANAP il başkanları, hükümetten şikayetlerini dile getirdiler. ANAP Genel Merkezi’nde yapılan toplantıya yaklaşık 70 il başkanı katıldı. Toplantıya ANAP'lı bakanlarla çok sayıda milletvekili de katılarak örgütün sorunlarını dinledi. 7 bölgeyi temsilen konuşma yapan 7 il başkanı, şikayet ve isteklerini şöyle sıraladı:

  Zamları izah etmekte güçlük çekiyoruz.

  Bazı bakanlara hiç ulaşamıyoruz. Güneş Taner, Işılay Saygın bunların başında geliyor. Koalisyonun diğer ortağındaki bakanlıklarda ise işimiz yapılmıyor.

  163. madde tartışmaları var. Nasıl bir içeriği olduğunu bilmek istiyoruz. Bizi aydınlatın.

  8 yıllık eğitim başladı. Ancak DYP ve RP il örgütleri ‘din gidiyor’ propagandası yapıyorlar. Milletvekilleri bölgelere dağılıp anlatsınlar.

  Doğu illerini atama kapsamından çıkarın.

  Ziraat Bankası'nın kredi faizleri çok artırıldı. Üreticilerden sürekli şikayet alıyoruz. Tarım kredilerinde birleşik faiz uygulamasından vazgeçilmeli. Geçici işçileri bir an önce kadroya alın.

  Milletvekilleri ile il başkanları arasında diyalog sorunu var. Özellikle Doğu illerinde DSP'nin bir çok yerde örgütü yok. Buralarda birileri DSP'nin adını kullanarak iş takipçiliği yapıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı