Gündem Haberleri

  Örgüte öğütler

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, rakiplerinin MHP'ye ‘Kavgacı parti’ imajını yapıştırmak istediğini belirterek, ‘‘Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Konuşmak, polemiğe girmek, kavga yapmak yerine iş yapmayı tercih ediyoruz’’ dedi. Bahçeli, Cumartesi ve Pazar günü İçel'in Silifke İlçesi'nde düzenlenen Ulusalararası Müzik ve Folklor Festivali ile Erdemli İlçesi'ndeki Türkmen Şöleni'ne katıldı. Bahçeli, bu arada MHP'li belediyeler ve MHP ilçe başkanlıklarını da ziyaret etti. Teşkilatlardaki basına kapalı toplantılarda, ‘MHP’nin stratejisini' ve ‘Politik taktiklerini’ anlatan Bahçeli'nin tabana şu öneri ve öğütlerde bulunduğu öğrenildi:

  TEK BAŞINA İKTİDAR MHP'nin ana hedefi, idealleri doğrultusunda Türk milletine hizmet edebilmek için tek başına iktidardır. Çalışmalarımızı bu hedefe uygun şekilde yapmalıyız. Bizi bu hedefimizden kimse, hiç birşey döndüremez.

  KAVGAYA HAYIR Bizim kimseyle kavgamız, dövüşümüz yok. Kavga yerine uzlaşma içinde çalışmayı, konuşmak, yerine iş yapmayı tercih ediyoruz. Polemiklerle vakit geçirmek, oraya buraya laf yetiştirmeye çalışmak yerine işimize bakıyoruz. Provakasyonlara, tahriklere karşı dikkatli olalım. İçimize nifak sokulmasına izin vermeyelim.

  YUMRUK VURMAM MHP Genel Başkanı'nın konuşmadığını, masaya neden yumruk vurmadığını soruyorlar. Biz, az ve öz konuşuyoruz. Masaya yumruk vursak ne olacak? Milletimize, ülkemize, sorunların çözümüne bir fayda getirecek mi? Bu tür tahrik ve oyunlar hep olacaktır. Bunları biz önemsemiyoruz, siz de önemsemeyin.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı