Gündem Haberleri

  Orgeneral Başbuğ'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

  ANKA
  27.10.2008 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Cumhuriyetin, Türk ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine taşıyan itici bir güç olmasının yanında ulusal birlik ve bölünmez bütünlüğün de en büyük teminatı olduğunu vurgulayarak, “Bu bilinçle hareket eden Silahlı Kuvvetlerimiz, gelişen harp araç ve silahlarıyla donanmış; fikrî, ilmî ve bedeni yeterliliği gelişmiş nitelikli personeli ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik tehditlerle kararlı mücadelesini sürdürecektir” dedi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına seslenen Orgeneral Başbuğ mesajında, “Vatanın bütünlüğünü ve milletin bağımsızlığını tehlikede gören Ebedi Başkomutanımız Atatürk'ün önderliğinde yüce ulusumuzun giriştiği varolma mücadelesinden zaferle çıkışımızın ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 85'inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın engin coşkusunu ve sevincini yaşıyoruz” dedi. Türk ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine taşıyan itici bir güç olan Cumhuriyetin, ulusal birlik ve bölünmez bütünlüğün de en büyük teminatı olduğunu ifade eden Orgeneral Başbuğ, mesajında şöyle dedi:

  “Bu bilinçle hareket eden Silahlı Kuvvetlerimiz, gelişen harp araç ve silahlarıyla donanmış; fikrî, ilmî ve bedeni yeterliliği gelişmiş nitelikli personeli ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik tehditlerle kararlı mücadelesini sürdürecektir.

  Türk ulusunu birlik ve beraberlik içinde yaşatan ve her alanda ilerlemenin de en belirgin teminatı olan Cumhuriyeti, taşıdığı değerlere inanarak bizlere emanet eden Ebedi Başkomutanımız Atatürk'ün düşünce ve devrimlerini özümsemiş olmanın bilinciyle; başta Ulu Önderimiz olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularının, şehitlerimizin, ebediyete intikal etmiş komutanlarımızın ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu vesileyle, büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürmeye devam ettiğimiz İç Güvenlik Harekâtı esnasında şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarının ve onların kıymetli ailelerinin Cumhuriyet Bayramını sağlık ve başarı dileklerimle kutlar, sevgiler sunarım.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı