ANKARA HABERLERİ

Organlarıyla üç kişiyi yaşama bağladı

Hürriyet Haber
27.10.2017 - 14:11Son Güncelleme :

Eskişehir’de beyin ölümü gerçekleşen emekli öğretmen Arif Ören’in bağışlanan karaciğer ve böbrekleri Ankara’daki 3 hastaya nakledildi. Ören’in kızı Neşe Mızraklı, “Babam ölürken de insanlara faydalı oldu” dedi.

Hürriyet Haber

Eskişehir’de düşme sonucu geçen hafta beyin kanaması geçiren emekli öğretmen Arif Ören, kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Hastanın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi organ bağışında bulunmayı kabul etti. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Nakli ekibi tarafından Eskişehir Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen başarılı bir operasyonla alınan böbreklerden biri Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hastaya, diğer böbrek ve karaciğer de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde organ bekleyen 2 hastaya nakledildi.

‘TEREDDÜTSÜZ İZİN VERDİK’

Arif Ören’in kızı Neşe Mızraklı, fizik öğretmeni babasının hayatı boyunca vatanına ve milletine yararlı olmaya çalıştığını belirtti. Geçen hafta düşen babasının beyin kanaması geçirdiğini aktaran Mızraklı, şunları ifade etti:
“Beyin ölümü gerçekleşti. Babam ölürken de insanlara faydalı oldu. 3 kişinin canını kurtardı. Böbreklerinin ve karaciğerinin diğer hastalara bağışlanması konusunda sağolsun Eskişehir Devlet Hastanesi yetkilileri bizden gerekli izinleri alarak 3 kişiye can verilmesini sağladılar. Biz de tereddütsüz izin verdik. Eskişehir Devlet Hastanesi yetkililerine burada çok teşekkür ederim. Hem babamla çok iyi ilgilendiler hem de alınması gereken kararlarda, yapılması gereken işlemlerde çok hızlı davrandılar. Babam ölürken de birilerine hayat verdi. Babam adına çok mutluyuz.”

Etiketler: organ bağışı

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Organlarıyla üç kişiyi yaşama bağladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2017 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Organlarıyla üç kişiyi yaşama bağladı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:17
 • Guneş
  05:50
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:10
Sayfa Başı