Ege Haberleri

EGE

  Organlarıyla hayat verecek

  Burak GEZEN, Ersan KÜÇÜKKURU / ÇANAKKALE, (DHA)
  20.09.2013 - 12:15 | Son Güncelleme:

  41 yaşındaki Murat Kumru'nun organları bağışlandı.  ÇANAKKALE'deki evinde fenalaşıp hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen 41 yaşındaki Murat Kumru'nun beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine organları bağışlandı. Kumru'nun sağlığında organlarının bağışlanmasını istediği öğrenildi.
  İstanbul'daki bir tekstil firmasında çalıştıktan sonra bir süre önce Çanakkale'deki evine dönen 41 yaşındaki Murat Kumru, geçen çarşamba günü, fenalaşınca Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedaviye alınan, eşinden boşandığı ve bir çocuğu olduğu öğrenilen Kumru'nun bugün saat 00.30 sıralarında beyin ölümü gerçekleşti. Kumru'nun ailesi, sağlığında vasiyet etmesi üzerine organlarını bağışlama kararı aldı. Aile, “Murat'ı kaybettik, ama organları başka hastaların sağlığına kavuşmasını sağlasın” diyerek organlarını bağışladı. Bunun üzerine Bursa Acıbadem Hastanesi'nden gelen ekip, bugün sabah ameliyata girerek, Kumru'nun bağışlanan organlarını aldı.

  BEŞ KİŞİYİ HAYATA BAĞLAYACAK
  Çanakkale İl Organ Nakli Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, böbrek yetmezliği nedeniyle diyalizle yaşama tutunmaya çalışan iki kişinin ve karaciğer yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmek üzere olan bir kişinin Murat Kumru'nun bağışlanan organları sayesinde yaşama tutunacaklarını dile getirdi. Ülkü, büyük duyarlılık gösteren Kumru'nun ailesine teşekkür edip, “Sizler sayesinde insanlık ayakta duruyor, sizlerle beş kişi sağlığına kavuşacak. Sağlığına kavuşacak insanlar üzülen ailenin tesellisi olacak” dedi. Kumru'nun ameliyatla alınan iki korneası Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bekleyen hastalara, iki böbrek ve karaciğer ise Bursa Acıbadem Hastanesi'nde bekleyen hastalara nakledilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı