Ege Haberleri

  Organlarıyla dört kişiye hayat verecek

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE (DHA)
  05.09.2012 - 10:23 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’de geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 62 yaşındaki Özer Ökmen’in iki böbreği, kalbi, karaciğer ve korneaları ailesi tarafından bağışlandı.

  31 Ağustos günü geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Özer Ökmen (62), ameliyat sonrasında genel yoğun bakım servisine alındı. Ancak, tüm müdahalelere rağmen Salı günüÖkmen’in beyin ölümü gerçekleşti. Çanakkale İl Organ Nakli Koordinatoru Dr. Azem Ülkü, durumu aileye bildirdi. Ökmen’in eşi Tülay Ökmen eşinin organlarını bağışladı. Dr. Azem Ülkü, hemen koordinasyon görüşmelerine başladı. Sabaha karşı yapılan ameliyat ile Ökmen’in karaciğeri ve bir böbreği Bursa Acıbadem Hastanesi’nde bekleyen iki hastaya, bir böbreği ve korneaları da Bursa Uludağ Üniversitesi’nde bekleyen iki hastaya nakledilmek üzere alındı.
  Çanakkale’de son 5 günde ikinci organ bağışının yapıldığını belirten Dr. Azem Ülkü, “Ökmen ailesi çok önemli bir karar verdi. Ökmen ailesinin duyarlılığı örnek teşkil ederken, organ bağışında Çanakkale örnek il olmaya devam ediyor. Bu yıl 30’uncu organ naklini gerçekleştirmiş olduk. Rahmetli Özer Ökmen’in eşi Tülay Ökmen’e ve çocuklarına, aldıkları bu karar için teşekkür ediyorum” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı