Ege Haberleri

  Organları 5 kişiye hayat verecek

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  05.06.2013 - 10:43 | Son Güncelleme:

  UŞAK'ta, beyin ölümü gerçekleşen ve organları ailesi tarafından bağışlanan 50 yaşındaki Nazif Özten'in organları 5 kişiye hayat verecek.

  Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde yaşayan ve beynindeki bir rahatsızlık nedeniyle geçen Perşembe günü getirildiği Uşak Devlet Hastanesi'nde 4 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen Nazif Özten'in (50) organları, eşi Elif Özten ve yakınlarının aldığı kararla bağışlandı. Aile ile görüşen Uşak Organ Nakil Koordinatörü Dr. Zafer Aydın konuyu Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Zafer Aydın'a iletti. İzmir Organ Nakil Merkezi'ne bilgi verilerek koordinasyon sağlandı. 5 kişiye hayat olacak olan 3 çocuk babası Özten'in iki böbreği, karaciğer ve korneaları İzmir Ege Üniversitesi'nden gelecek uzman ekip tarafından alınacak organ İzmir'de bekleyen hastalara nakledilecek.

  Organ bağışı konusunda çevrenizdeki insanlarla ne düşündüklerini sürekli gündeme getirdiklerini ifade eden Uşak Organ Nakil Koordinatörü Dr. Zafer Aydın, şöyle konuştu:

  “Organ bağışının önemini sürekli dile getiriyoruz, vatandaşlarımız artık gönül rahatlığı ile organ bağışı yapıyor. Altını çizerek söylemek istiyorum. Çevrenizdeki insanlara ne düşündüklerini sorun diyerek organ bağışını sürekli gündeme getiriyoruz. Donörün eşi Elif Özten ile görüşüp organ bağışı için ne düşündüğünü sorduğumda, Eşi Nazif Özten'in sağlığında organ bağışına sıcak baktığını, organ bağışının çok sevap olduğunu söylediğini ifade etti. Eşinin organlarını bağışladı. Ben fedakar bağışçı ailemize çok teşekkür ediyorum” dedi. Nazif Özten'in cenazesi organlarının alınma işleminin tamamlanmasının ardından ailesine teslim edileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı