Ege Haberleri

  Organizasyonlar esnafı güldürdü

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  27.08.2009 - 22:13 | Son Güncelleme:

  28 Ağustos- 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan izmir Enternasyonal Fuarı ve 3- 13 Eylül 2009 tarihlerinde izmir’in evsahipliğini yapacağı Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası, kent merkezinde bulunan otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’lere ulaşması turizm sektörünün yüzünü güldürdü.

  Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’na ve izmir Enternasyonal Fuarı’na katılım için kente gelen yerli ve yabancı konukları ağırlama yarışına giren otellerde doluluk oranları, memnuniyet yaratıyor. kentte bulunan bir çok beş yıldızlı otelin doluluk oranlarının yüzde 85 ila yüzde 100 arasında değiştiği öğrenilirken, turizmciler kente önemli bir katma değer sağlayan uluslararası organizasyonların arttırılmasını istiyor.

  Güzel bir dönem geçirdik

  Konuyla ilgili değerlendirme yapan Swissotel Grand Efes Pazarlama Müdürü Pınar Baykal, günlere göre değişim gösteren doluluk oranlarının yüzde 85-100 arasında oynadığını söyledi. Ağustos ayından başlayarak güzel bir dönem geçirdiklerini dile getiren Baykal, “Fuarın konaklama ana sponsorluğunu biz üstlendik. Ayrıca Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası/ndaki delegasyonu da ağırlayacağız. Bütün bunların kapsamında doluluk oranlarından ve yaşanan hareketlenmeden oldukça memnunuz. Şehirde düzlenlenen bu tür büyük organizasyonların artarak devam etmesi en büyük dileğimiz” diye konuştu.

  Devam etmesini istiyoruz

  Mövenpick Otel izmir Halkla İlişkiler Müdürü Şenin Şen Gönce de, otelin doluluk oranlarının yüzde 90’ların üzerinde seyrettiğini belirtti. Şehirde olan fuar, kongre, spor karşılaşmaları gibi etkinliklerin kent turizmine de büyük katkı sağladığına değinen Gönce, “Bu tür organizasyonların ivme kazanarak devam etmesini diliyoruz. izmir’in bu yönde gelişmesini sadece sektör temsilcileri değil, herkes söylüyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı