Ege Haberleri

EGE

  Organik tarım için 11 bin fidan dağıtıldı

  Oben ULU / DİKİLİ
  14.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Dikili İlçesi'nde, organik tarımın yaygınlaştırılması amacıyla 20 mahalledeki 471 üreticiye toplam 11 bin 40 zeytin ve çeşitli meyve fidanı dağıtıldı.

  Dikili Belediyesi organik tarımı yaygınlaştırmak ve kimyasal ilaçlama yapmadan ürün yetiştirmeyi teşvik etmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü ile önemli bir işbirliğine imza attı. Tarıma elverişli bölgelerdeki çiftçilere, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen 7 bin 400 zeytin ve elma, armut, erik, badem, dut, kayısı, şeftali, ayva ve vişneden oluşan 3 bin 640 meyve fidanı dağıtıldı.
  Organik tarım için 11 bin fidan dağıtıldı
  Organik tarım için her şeyin uygun olduğunu ifade eden CHP'li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, 'İlçemiz genelinde organik tarımın en üst standartlarda yapılması için üreticilerimizden mahalle muhtarları aracılığıyla taleplerini aldık. Bu talepler ve yaptığımız bilimsel çalışmalar çerçevesinde en verimli fidan ve fide çeşitlerini belirleyerek, Aziz Kocaoğlu'nun kapısını çaldık. Sağ olsun başkanımız, desteğini bizden esirgemedi ve il genelinde gerçekleştirdikleri fidan dağıtımı çalışmalarında bizlere öncelik sağladı." dedi.
  Organik tarım için 11 bin fidan dağıtıldı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı