Gündem Haberleri

  Organ bağışıyla hayat tutundu pencereden düşüp öldü

  A.A
  15.01.2011 - 10:48 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te, beyin ölümü gerçekleşen bir kişiden alınan böbrekle yeniden hayata tutunan Sultan Solak (32), evlerinin penceresini temizlemek isterken düşerek öldü.

  Sultan Solak, iddiaya göre, 3'ncü katta bulunan evlerinin penceresini temizlemek isterken bir anda dengesini kaybetti. Beton zemine düşen ve olay yerinde hayatını kaybeden Solak'ın cesedi, olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesinin ardından otopsi için Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Morguna götürüldü.

  Cenaze, otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

  BÖLGEDE İLK BÖBREK NAKLİ YAPILAN HASTA

  Böbrek hastalığı 8 yıl süren, bu sürede diyalize bağlı yaşamını sürdüren Sultan Solak'ın yıllardır organ beklediği ve 2 Mayıs 2010'da Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen organ bağışıyla yeniden sağlığına kavuştuğu belirtildi. Solak'a, 30 Nisan 2010'da Antakya'da beyin ölümü gerçekleşen bir gencin böbreği Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Organ Nakli Merkezi'nde başarılı bir operasyonla nakledildi.

  Sultan Solak'ın GAÜN Organ Nakli Merkezi'nde ilk böbrek nakli yapılan hasta olduğu bildirildi.

  Böbrek nakli gerçekleştirilen Sultan Solak, operasyondan kısa süre sonra sağlığına kavuşarak diyalizden kurtulmuştu. Solak, kameralara mutluluk pozu vererek, “Organ bağışı yapılınca sevinçten gözyaşları döktüm ve çok heyecanlandım. Benim için sürpriz oldu” demişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı