Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Org.Özkök'ün özgeçmişi değişiyor mu?

  Hürriyet Haber
  07.07.2007 - 11:40 | Son Güncelleme: 07.07.2007 - 12:25

  Genelkurmay’ın sitesinde Genelkurmay Başkanlığı’nın özgeçmişi yer alıyor. Burada bir tek Org. Özkök’ün özgeçmişinde “Başbakan’a karşı sorumludur” ifadesi yer alıyordu. Diğer hiçbir Genelkurmay Başkanı’nın özgeçmişinde yer almayan bu ifade sıkıntı yaratmıştı.

  Eski Genelkurmay Başkanları’ndan Org. İ.Hakkı Karadayı tepki göstererek şöyle demişti:

   

  “Orada Anayasal durumumuzun yazılması istenmiyor ki. Orada yalnızca bizlerin özgeçmişi yazılıyor. Bu konuyu araştırtıyorum; gereğini yapacağım”

  Benzeri bir tepkiyi yine eski Genelkurmay Başkanlarından Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu da göstermişdi. Org. Kıvrıkoğlu şöyle demişti:

   

  “Bu ifadenin özgeçmişte yer almasının ne anlamı var. Özgeçmiş bireyin yaşamıyla ilgilidir. Anayasal durumuyla ilgili değil.”

  Bu tartışmalardan sonra Genelkurmay’ın sitesinde Genelkurmay Başkanlarının özgeçmişlerinin yer aldığı bölümde yenileme çalışması başlattı. Şu anda bir tek Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt’ın özgeçmişi görünüyor. Bu durum “Org. Özkök’ün özgeçmişi diğerleriyle eşitleniyor mu? Ya da Org. Özkök’ün özgeçmişi değiştiriliyor mu?” sorularına neden oldu?”

  DEĞİŞTİRİLDİ İDDİASI

  Bazı gazete ve internet sitelerinde ise Org. Özkök'ün özgeçmişinin değiştirildiği ileri sürülüyor. Sitede "Genelkurmay Başkanları" linkine tıklandığı zaman "Site günceleme çalışmaları devam etmektedir" yazısının görülmesini ise bu siteler "Değişlik medyaya yansıyınca site bakımı alındı" şeklinde yorumluyorlar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı