Gündem Haberleri

  Org. Karadayı’dan Yeşil yalanlaması

  Hürriyet Haber
  04.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İspanya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Demirel, ‘Yeşil’le ilgili soruları da yanıtladı. Demirel, Yeşil'in kullandığı telefonun Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Veli Küçük'e kayıtlı olduğunun hatırlatılması üzerine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın önceki gün kendisine bu konuda izahat verdiğini kaydetti. Demirel, ‘‘Bunların hiçbirisinin doğru olmadığı yolunda kendisine izahat verilmiş’’ dedi. ‘‘Susurluk olayında ilerleme kaydediliyor mu?’’ şeklindeki bir soru üzerine de Demirel, şu karşılığı verdi:

  ‘‘Herşey yargının elinde, savcıların elinde, tahkik makamlarının elinde. Bundan daha öteye kim yapacak, neyi yapacak? Türkiye Cumhuriyeti Devleti organlarının elinde herşey. Ortaya konulmuş bütün iddialar, organların elinde...’’

  Demirel, ‘‘Yakın çevrenize, (Bu hükümet 10 aydan fazla gitmez) demişsiniz’’ değerlendirmesi üzerine de ‘‘Yakın çevre kimmiş? Bizim teşkilat şemamızda yakın çevre diye bir makam yok’’ diye konuştu.

  SEÇİME İHTİYAÇ YOK

  Demirel, ‘‘Sizce seçim ortamı var mı, yok mu?’’ şeklindeki bir soruyu yanıtlarken de, şunları söyledi: ‘‘Şu anda böyle bir ihtiyaç yok. Daha hükümeti teşkil eden partiler dün beyan ettiler ki, (Seçime gerek yoktur) diye... Seçime parlamento karar verir. Nihayet, hükümeti teşkil eden partiler böyle bir ihtiyaç görmüyorlar.’’

  Demirel, Başbakanlığı özleyip özlemediğinin sorulması üzerine de ‘‘Hiçbir şeyi özlemiyorum. Yaptığım işten memnunum’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı