Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Org. Büyükanıt: F.Bahçeliliğimle ömür boyu gurur duyacağım

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, taraftarlığıyla ilgili eleştirilerle ilgili olarak, “Ben bir takımın taraftarıysam neden ifade etmeyeyim. Ben bir Fenerbahçeliyim ve bu hislerimi ömrüm boyunca ifade edeceğim. Bundan da her zaman gurur duyacağım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık dergisinin Şubat sayısında yer alan röportajında, bazılarının kendisini yadırgayarak, (Bu düzeye gelen insanlar taraftarı oldukları kulübü bu kadar açık olarak ifade ederler mi?) dediğini, ancak kendisinin bu düşünceye katılmadığını belirterek, “Ben bir takımın taraftarıysam neden ifade etmeyeyim. Ben bir Fenerbahçeliyim ve bu hislerimi ömrüm boyunca ifade edeceğim. Bundan da her zaman gurur duyacağım” dedi.

Fenerbahçe'nin her zaman, rakiplerine karşı üstünlük elde etmesini istediğini, ancak hiçbir kulübe kötü hisler beslemediğinin altını çizen Büyükanıt, şunları kaydetti: “Rekabet güzel şeydir, ancak edepli olmak gerekir. Birliklerimiz ve askeri okullarımız arasında spor müsabakaları yapıyoruz. Koyduğum temel prensip şu; tabii ki taraftar kendi takımını destekleyecek bu doğal, ancak karşı takıma aleyhte tezahürat yapılmayacak. Beğenirseniz rakip takıma da olumlu tezahürat yapılabilir. Size bir şey ifade etmek istiyorum; spor müsabakasına bıçakla, silahla giden bir kimseyi ruh hastası olarak tanımlarım.”

'FENERBAHÇE AVRUPA ÇAPINDA BİR KULÜPTÜR...'

Fenerbahçe'nin bu sezonki gidişatını çok olumlu gördüğünü ifade eden Orgeneral Büyükanıt, “(Fenerbahçe) halen Avrupa çapında bir kulüptür. Bunu kimse inkar edemez” dedi.
Sarı-lacivertlilerin, Türkiye ölçeği üzerinde ve yüksek standartlarda tesisler inşa ettiğini kaydeden Yaşar Büyükanıt, şöyle devam etti: “Bunları, Fenerbahçe'nin rakipleri dahi kabul ediyor. Yol doğrudur, ancak sportif başarıların artırılması gerekir. Bunun da başında Avrupa'da alınabilecek güzel sonuçlar gelmektedir.”

'FENERBAHÇE STADI ŞU ANDA KÜFRÜN EN AZ OLDUĞU STAT'

Sporda şiddet ve küfrü asla kabul etmediğini anlatan Büyükanıt, şu anda Türkiye'de küfrün en az olduğu stadın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı olduğunu ifade etti.

1. Ordu Komutanı olduğu sürede Fenerbahçe'nin tüm maçlarına eşi ve kızı ile gittiğini belirten Orgeneral Büyükanıt, şunları kaydetti: “Tüm ilgililere daima küfür ve şiddete karşı olduğumu ifade edip, her zaman bu aşırılıklara tepki gösterdim. Sporda bunlara yer yok. Şu anda Fenerbahçe Stadı, Türkiye'nin küfrü en az stadı, umarım böyle gider. Bir hususun altını çizmek isterim; işler iyi giderken takım başarılı olurken bunu sağlamak nispeten kolaydır. Sporda başarı olduğu gibi başarısızlık da vardır. Önemli olan başarısız olunduğunda da aynı olgunluğu gösterebilmektir.”
Atletizmin Türkiye'de gereken ilgiyi görmediğini belirten Orgeneral Büyükanıt, spor branşlarında atılım yapan Fenerbahçe'nin, atletizmde öncülük etmesini arzu ettiğini de ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler