Gündem Haberleri

  Ören'de 3 bin kişi terörü protesto için yürüdü

  Sezer ŞAHİNDAŞ/MİLAS (Muğla), (DHA)
  31.10.2007 - 10:47 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Milas İlçesi'ne bağlı Ören Beldesi'nde, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ adı altında düzenlenen yürüyüş ve mitingle, terör olayları kınandı.

  Gökova'nın cennet köşelerinden Ören Beldesi'nde, sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen miting ve yürüyüşe CHP'li Belediye Başkanı Kazım Turan'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Mitinge, beldede tatil yapan turistlerin yanısıra Alatepe, Türkevleri, Çökertme, Çamköy ve Akbük köylerinden de katılım oldu. Ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleri ile Eski Sanayi Sitesi'nden Melih Cevdet Anday Parkı'na kadar yüreyen grup, yol boyunca, ‘Katil PKK, İşbirlikçi Amerika’, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Türk- Kürt Kardeştir- PKK Kalleştir’, ‘Kardeşliğe Uzanan Eller Kırılsın’ sloganları attı.

  Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Turan, “Kurtuluş Savaşı'nda Çanakkale Savaşı'nda varını yoğunu verip, dişiyle tırnağıyla bu ülkenin toprağını kurtaran dedelerimizin bize emanet ettiği vatan toprağından ödünç vermemiz, ülkemiz içerisindeki huzuru bozdurmamız söz konusu olamaz. Oyuna gelmeyiz, ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlere de büyük ders veririz. Meclis'in alacağı hızlı ve tutarlı kararlarla halkımızın acısını bir an önce hafifletmesini istiyoruz. Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

  Konuşmaların ardından, grup, bir süre daha slogan atıp, Onuncu Yıl Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı