Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orduspor'dan Dilmen'e tepki

Orduspor, Rıdvan Dilmen'in, Nedim Türkmen hakkındaki açıklamalarına tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüpten yapılan açıklamada, futbolda şike iddialarına yönelik hazırlanan iddianamede Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen'in hiç bir şekilde şike faaliyetlerinde bulunmadığının açıkça görüldüğü, bu konuda Türkmen'in ifadesine dahi başvurulmasına gerek duyulmadığı hatırlatıldı.  

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in bir televizyon programında kulüp başkanı Nedim Türkmen hakkında kullandığı ifadelerin Türkmen'e yapılacak en büyük haksızlık olacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, adı geçen soruşturmada şüpheli sıfatında değildir. Fair-play'e verdiği önemle tanınan Nedim Türkmen'in bir basın yayın organında bu şekilde bir ithamla anılması ve suçlanması yapılacak en büyük haksızlık olacaktır. Kamuoyunu sağduyuya çağırmakla yükümlü olan birisinin bunları araştırmaksızın itham etmesi, açık bir şekilde taraftarları şiddete teşvik etme ve kışkırtma anlamına gelir. Sonuç olarak, elini taşın altına koyarak bu dönemde Türk futbolunda başkanlık yapmakta olan Nedim Türkmen'e yönelik bu haksız ithamlardan dolayı özür beklemesi en doğal hakkıdır. Türk futbolunu tüm aktörleriyle birlikte geleceğe taşımayı misyon ve vizyon edinmiş Nedim Türkmen'in amacı, belirli bir kulübün küme düşmesi değil, daha önceki açıklamalarda yer aldığı üzere bu konudaki kaosun en kısa sürede çözümlenmesidir. Buna yönelik tüm çabalarımız ve çalışmalarımız kamuoyuyla paylaşılmış ve takdir görmüştür. Aynı şekilde, bu durumun takdirini Türk futbol kamuoyuna bırakmaktayız.”

Açıklamada, ilgili yayını gerçekleştiren televizyon kanalı ile futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen hakkında kanun gereği şikayette bulunulacağı kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler