« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orduspor'da yaprak dökümü

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor Kulübü Başkan Yardımcısı Çebi, görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulundan ayrılacağını geçen sezon lig bitmeden Başkan Nedim Türkmen ile paylaştığını belirtti.

Lig bittikten sonra istifa kararı alarak bunu kulüp başkanı ve yönetimle paylaştığını ifade eden Çebi, istifa kararının nedenini, "kulübün güven tazelemek için genel kurula gitmemesi" olarak açıkladı.

Kulüp Başkanı Türkmen ile diğer yöneticilere ısrarla yeni bir genel kurulun yapılmasını söylediğini ancak bunun kabul edilmediğini anlatan Çebi, şunları kaydetti:

"Geçen sezon lig bitmeden genel kurula gidilmesi gerektiğini söyledim. O zaman takımın ligden düşmesi de garanti olmuştu. Yeni bir başlangıç yapalım ve güven tazeleyelim, güç tazeleyelim, herkesi kucaklayan yeni bir yönetimle insanların karşısına çıkalım istedim. İnanıyorum ki o gücü toplarsak Orduspor ilk sezon belki tekrar Süper Lig'e çıkabilirdi. Bu konuda da ısrarcı oldum. Çünkü her anlamda buna ihtiyaç vardı. Basınla olan ilişkileri düzeltmek için ihtiyaç vardı. Eğer genel kurul olup yapılsaydı ondan sonra konuşmama süreci başlayacaktı. Genel kurul her şey için güzel bir fırsattı ancak bu teklifim kabul edilmediği için istifa kararı aldım. Bu kararımı da kulübe bildirdim."

Bunları da Beğenebilirsiniz