« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orduspor'da işler arapsaçı

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da bugün yapılması planlanan olağanüstü genel kurulun yönetim tarafından ertelenmesine delegeler tepki gösterdi.

AA
SON GÜNCELLEME

Genel kurulun toplanmasının planlandığı otele gelen bazı delegeler, kongrenin ertelenmesinden haberdar olmadıklarını dile getirerek, ertelemeye bir anlam veremediklerini belirtti. Orduspor Kulübü eski başkanlarından Yaşar Pamuk, gazetecilere yaptığı açıklamada, kongrenin hangi gerekçeyle ertelendiğini bilemediklerini söyledi. Ertelenen kongrenin Orduspor'a zarar verebileceğini ifade eden Pamuk, her şeye rağmen alınan karara saygı duyduklarını aktardı.

Kulüp yönetiminin erteleme kararını anlamsız bulduğunu kaydeden Pamuk, "Orduspor yönetimi bu kongreyi madem erteleyecekti neden kongre kararı aldı ya da ertelenecekti, kulüp başkanı Nedim Türkmen neden tekrar aday oldu? Bu tutarsızlıklar camianın kafasını karıştırmaktadır" dedi.

Ordusporda işler arapsaçı

Orduspor'da mevcut yönetime kimsenin inancının kalmadığını ileri süren Pamuk, "Birlik ve beraberlik kalmadı. Yapılanları yanlış buluyoruz. Orduspor yönetiminin bir an önce iptal edilen olağanüstü genel kurula ilişkin mantıklı açıklama yapmasını bekliyoruz" diye konuştu. Nedim Türkmen'in görevi bırakarak başka isimlerin önünü açması gerektiğini vurgulayan Pamuk, herkesi Orduspor'a üye olmaya davet etti.

Başkan adaylığını açıklayan Emin Aksoy da ertelenen kongrenin ertelenmesinin yasal olup olmadığını bilemediklerini, bu konuda avukatlar aracılığıyla konuyu araştırdıklarını söyledi.

Aksoy, adaylığının devam ettiğini, asla geri çekilmediğini sözlerine ekledi.Bunları da Beğenebilirsiniz