« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orduspor seyircisiz oynama cezalarından dertli

İkinci Lig (A) Kategorisi'nde mücadele eden Orduspor Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, “Seyircisiz oynama cezaları nedeniyle ekonomik kaybımız sadece kulüp olarak 300 bin YTL'yi geçiyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bodur, Futbol Federasyonu ve Tahkim Kurulu'nun geçen yıl Eskişehirspor maçında çıkan olaylar nedeniyle toplam 6 maç seyircisiz oynama cezası verdiğini hatırlatarak, çok büyük bir haksızlığa uğradıklarını savundu.

Böyle bir cezanın şimdiye kadar görülmediğini öne süren Bodur, şunları kaydetti: “Bizim yaşadığımız olayların çok daha fazlası yaşanıyor ama sonuç ortada. Şimdi Tahkim Kurulu'nda olaylar yaşanıyor. Ama kimse Orduspor'un haksızlığa uğradığını belirtmiyor. Şu ana kadar 4 maçımızı seyircisiz oynadık, 2 maç daha var. Seyircisiz oynama cezaları nedeniyle ekonomik kaybımız sadece kulüp olarak 300 bin YTL'yi geçiyor. Ordu'nun tümünü ele aldığımızda bu rakam şu ana kadar 1.5 milyon YTL'ye eş değer.”

Bodur, haksızlıklara karşı verdikleri mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek, “Kimse bizi savunamadı ama bir gün bize verilen cezanın haksız olduğunu ortaya çıkartacağız. Ancak, bu arada olan bizim seyircimize, şehrimizin ekonomisine oldu” dedi.

Öte yandan Orduspor Pazar günü oynayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarına Durugöl Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde sürdürüyor. Orduspor'un bu hafta kadrosunda sakat olan Cumhur ile kırmızı kart cezalısı Kasım'ın yer almayacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler