« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Orduspor Cuper'e kavuştu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Orduspor ile anlaşan dünyaca ünlü Arjantinli teknik adam Hector Cuper, bugün İtalya'dan Türkiye'ye geldi.

MURAT ÇAKIR -İSTANBUL / DHA - Hakan ÇELİKBAŞ / SAMSUN - DHA
SON GÜNCELLEME

Atatürk Havalimanı'nda Orduspor Başkanı Nedim Türkmen tarafından karşılanan Hector Cuper hedefinin kazanmak ve başarı olduğunu söyledi.

İstanbul'dan Ordu'ya hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Hector Cuper, "Memnunuz ve çok istekliyiz. Benim yardımcılarım takımla çalışmakta. Bildiğiniz gibi çalışmaya çoktan başladılar. Sadece eksik olan bendim ve ben de çalışmaya geldim. En önemli şey kazanmak ve başarılı olmak. İstekliyiz, çalışacağız ve başarılı olacağız. Beni karşıladığınız için çok memnunum, teşekkür ederim" dedi.

Hector Cuper bir gazetecinin, "İnter'i çalıştırırken Türk futbolcuları da çalıştırdınız. Türk futbolcular için ne söylersiniz?" sorusuna "Şu ana kadar çalıştırdığım oyuncular hakkında konuşabilirim. İkisi de çok iyi oyuncuydu. Çok iyi insanlardı. Bu işlerde çok iyi insan olmak da önemli. Ben şu anda takımımı tanımaya geldim. Şimdi çalışmaya geldim. Türkiye'de çok az bulundum pek tanımıyorum. Şimdi iyi tanıyacağım" diye cevap verdi.

Daha sonra kısa bir açıklama yapan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen de, "Hector Cuper gibi bir dünya markasını Türkiye'ye ve Ordu'ya getirdiğimiz için çok mutluyuz. İnşallah çok büyük başarılara hep beraber imza atacağız. Hector Cuper'in değerini Türkiye'nin bilmesi gerekir. Biz Orduspor olarak biliyoruz. Türkiye'ye getirdiğimiz için mutluyuz. Bundan sonraki hedefimiz başarı olacak ve Ordusporu Avrupa'ya götürmek olacak" dedi.

CUPER'E SAMSUN'DA COŞKULU KARŞILAMA

Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper, bugün İstanbul'dan tarifeli uçakla beraberinde başkan Nedim Türkmen ile birlikte Samsun Çarşamba Havaalanı'na geldi. Burada Mor-Beyazlı taraftarlar tarafından karşılanan Cuper, yarın takımının başında ilk kez sahaya çıkacak.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Orduspor'un anlaşmaya vardığı ünlü teknik direktör Hektor Cuper, bugün öğle saatlerinde Roma'dan İstanbul'a geldi. Ardından da tarifeli uçakla başkan Nedim Türkmen ile birlikte Samsun Çarşamba Havaalanı'na geldi. Burada yaklaşık 200 kadar Orduspor taraftarları tarafından karşılanan Hector Cuper'e büyük sevgi gösterisinde bulunuldu. Taraftarlar meşale yakıp Arjantinli teknik adama Mor-Beyaz kaşkol hediye edip çiçek verdi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayarak Türkiye'nin rekabetçi bir lig olduğunu söyleyen Hector Cuper, "Türkiye Ligi Avrupa'da sürekli sözü edilen bir lig. Türk takımları sürekli olarak Şampiyonlar Ligi'nde yer alıyor. Güçlü bir lig" dedi.

Yarın karşılaşacakları Fenerbahçe maçına da değinen Cuper, "Tabii ki zor bir maç. Fenerbahçe'nin gücünü biliyoruz. Takımımız iyi hazırlandı. Beklentiler büyük. Umarım bu beklentilere cevap veririz" diye konuştu.

Başkan Nedim Türkmen ise, "Cuper ismini gündeme getirdiğimizde dalga geçtiğimizi başaramayacağımızı söylediler. Ama biz ne söylediysek onu yapıyoruz. Cuper'in gelişiyle birlikte önümüzdeki günlerde yeni futbolcularda gelecek. Artık bizim şehir olarak hocamıza sahip çıkmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Hector Cuper ve başkan Nedim Türkmen daha sonra karayoluyla Ordu'ya hareket etti. Cuper, yarın takımının başında Fenerbahçe'ye karşı ilk kez sahaya çıkacak.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler