Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Orduspor artık kutup yıldızı olmuştur"

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, bu sezon daha üst sıralara oynayan bir Orduspor yaratacaklarını bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkmen, kulübün resmi internet sitesindeki açıklamada, hedeflenen başarılara ulaşmak için çok çalıştıklarını belirtti.

Göreve geldikleri günden bugüne devamlı olarak Orduspor'u yükseltmeye, kalkındırmaya ve geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Türkmen, şöyle devam etti: “Ülkemiz ve Avrupa'da Orduspor'umuz yaptığı büyük atılımlarla, transferlerle adından başarılı bir şekilde söz ettirmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü hocamız Hector Cuper ve teknik ekibi Orduspor'umuzun Avrupa hedefi ve Süper Lig şampiyonluğu için 5 yıl içinde hedeflenen başarılara ulaşmak adına geceli gündüzlü olarak çalışıyorlar. Hector Cuper ve teknik ekibiyle büyük başarılara imza atacağız. Büyük Orduspor taraftarının içi rahat olsun. Mevcut kadromuza çok önemli takviyeler yaptık. Bu yıl daha üst sıralara oynayan bir Orduspor yaratacağız. Bu yıldan itibaren oluşturacağımız Avrupa altyapısı sayesinde 3 yıl içinde UEFA'da ülkemizi temsil eden bir Orduspor ortaya çıkaracağız.”

“Orduspor artık kutup yıldızı olmuştur”

Orduspor için devamlı proje üreten bir başkan ve yönetim kurulu olduğunu, Çambaşı Orduspor tesislerini hayata geçireceklerini belirten Türkmen, şu ifadelere yer verdi: “Yeter ki yapılan güzel işlerin değeri bilinsin. Orduspor olarak yönetim kurulumuzla beraber yükümlülüklerini ülke genelinde yerine getiren ilk 6 kulüp arasına Orduspor'umuz girmekte. Bu tarihi başarıları hem sportif açıdan hem de kurumsallaşma açısından tüm kesimlerin iyi görmesi gerekiyor. Orduspor olarak bugün bütçesi 300-400 milyon dolar olan kulüplere karşı büyük bir mücadeleyi adil olmayan şartlarda veriyoruz. Orduspor'umuzun gelirlerini artırmak ve kurumsallaştırma adına borsaya ve halka açarak 400 milyonluk bütçeli takımlara karşı daha güçlü mücadele vereceğiz. Orduspor artık kutup yıldızı olmuştur. Dolu işlerle, projelerle uğraşıyor, yapıcı, yol gösterici eleştirileri yönetim kurulumuzla beraber dikkate alıyoruz. Söz verdiğimiz gibi Orduspor en geç 2015 yılında ülkemizi Avrupa'da, UEFA kupasında, temsil eden bir kulüp olacak.”

Türkmen, Orduspor'un Ordu şehrinin en büyük markası ve en büyük turizm öğesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Ordu şehri, Orduspor'umuz, büyük taraftarımızla beraber Avrupa yürüyüşünü başlatmıştır. İnananlarla bugünlere geldik, yine inanan büyük Orduspor taraftarımızla hedeflerimize tek tek ulaşacağız. Biz büyük bir aileyiz. Birlikteliğimiz ve beraberliğimiz her zorluğun üstesinden gelecek güce sahiptir. Süper Lig'in süper taraftarı olan büyük Ordusporluları maç günleri Ordu sokaklarında tüm şehirde mor-beyaz formalarla gezindiklerini görmek istiyor ve diliyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz