« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ordu'nun lastik krizi

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Birinci Ligi'nde mücadele eden Ordu Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulübü Başkanı Cevat Karagöl, “Maç sırasında sürekli patlayan lastikler yüzenden oyuna girmesi gereken oyuncularımız maça dahil olamıyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karagöl, ekonomik sıkıntılar nedeniyle bazı oyuncuların sandalyelerinin eskiyen tekerleklerini değiştiremediklerini söyledi.

Yaşanan sıkıntılara eski lastiklerle direnmeye çalıştıklarını ifade eden Karagöl, şunları kaydetti:
“Maç sırasında sürekli patlayan lastikler yüzünden oyuna girmesi gereken oyuncularımız maça dahil olamıyor. Her hafta oyuncularımızdan iki ya da üçünün sandalyesinin lastiği maç sırasında patlıyor. Durum böyle olunca da hemen yedek oyuncunun tekerini alıyoruz. Ancak böyle olunca da yedek oyuncu bu sefer oyuna giremiyor. Oyundaki sporcumuzla devam etmek zorunda kalıyoruz. Bu da oyuncu performansını düşürüyor. 2000 yılında kurulan kulübümüz yaklaşık 10 yıldır ayakta durmaya çalışıyor. Maçlara da 10 yıl önce aldığımız sandalyelerle çıkıyoruz.”
Takımdaki her oyuncunun en az bir yedek arabaya ihtiyaç duyduğunu da ifade eden Karagöl, “Şimdilik böyle bir imkana sahip değiliz, ama iş adamlarımız bizlere yardımda bulunursa bu sorunumuzu aşarız. Eksiklerimizin giderilmesi için yardım bekliyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler