« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ordulu milli sporculardan madalya sözü

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek Ordulu milli sporcular Cevat Karagöl, Vedat Yavuz ve Fikri Gündoğdu, madalya sözü verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra'da, 29 Ağustos - 9 Eylül tarihleri arasında yapılacak Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek milli sporcular Olimpiyatlara katılmak üzere İstanbul'a hareket etti.

Hareketlerinden önce soruları yanıtlayan sporcular, amaçlarının Türkiye'ye büyük gurur yaşatmak olduğunu söyledi.

Türkiye'yi 10 metre havalı ve 50 metre serbest ateşli silahlar kategorilerinde temsil edecek Cevat Karagöl, ikinci kez katılacağı Paralimpik Oyunları'nda en iyi dereceyi yaparak madalya hedeflediğini söyledi.
Çok iyi bir kamp sürecini geride bıraktıklarını belirten Karagöl, “Paralimpik Oyunları'nda rekor bir katılımla gidiyoruz. Şu anda her şey yolunda. Morallerimiz ise gayet yerinde. İnşallah tek yapacağımız iş 29 Ağustos'ta başlayacak oyunlarda elimizden gelenin en iyisini yapmak ve ülkemize madalya kazandırmak” dedi.

Paralimpik Oyunları'nda yarışırken başta bütün Orduluların ve tüm sporseverlerin dualarını beklediğini de belirten Karagöl, “Londra'ya başımız dik gidiyoruz. İnşallah bütün sporcu arkadaşlarımızla birlikte başımız dik döneceğiz” ifadelerini kullandı.

Karagöl, milli takım kafilesinin İstanbul'da toplanmaya başladığını daha sonra ise oyunlar için Londra'ya geçeceklerini kaydetti.

“Hedefimiz en kötü ihtimal ile bronz madalya kazanmak”

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi tarihinde ilk kez temsil etmeye hak kazanan B1 (hiç görmeyen) Futsal Milli Takımı'nın ikinci kaptanı Vedat Yavuz ise, oyunlarında takım olarak iyi bir sonuç elde etmeyi istediklerini söyledi.

Futsal Milli Takımı olarak ilk defa olimpiyatlara katılmayı başardıklarını belirten Yavuz, şöyle devam etti:
“Paralimpik Oyunları'na katılmayı hak kazanarak aslında ilk zoru aşmış durumdayız. Şimdi sıra Londra'da derece elde etmek. Takım olarak oyunlarda ilk 3'ü hedefliyoruz. Grubumuzda zorlu takımların olduğunu da iyi biliyoruz. Ancak biz de genç ve azimli takımız. Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Yücel Kaya hocamızın idaresinde güzel bir kamp süreci geçirdik. Bizler buradan madalya ile döneceğimize inanıyoruz. Bütün Türk halkının da buna inanmasını bekliyoruz. Hedefimiz en kötü ihtimal ile bronz madalya kazanmak.”

Türkiye'yi tekerlekli sandalye basketbol takımıyla ilk defa temsil edecek Fikri Gündoğdu da takım olarak madalya hedeflediklerini vurguladı.

Takım olarak büyük bir heyecan içinde olduklarını dile getiren Gündoğdu, “Çok iyi bir takımız. Kadromuzda oldukça tecrübeli arkadaşlarımız var. İnşallah Türk Bayrağını Londra'da dalgalandırarak ülkemize büyük bir gurur yaşatacağız” dedi.

Gündoğdu, olimpiyatlarda Türkiye'den 67 sporcunun yer alacağını, tüm milli takım arkadaşlarına başarı dilediğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler