ORDU HABERLERİ

Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

AA / Eyüp Elevülü
29.02.2016 - 17:35Son Güncelleme :

- Büyükşehir Belediyesi ile İHH tarafından yürütülen kampanya ile toplanan gıda malzemeleri dualarla yola çıkarıldı

AA / Eyüp Elevülü

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ve Altınordu belediyeleri ve İHH Yardım Vakfınca Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında toplanan 7 tır dolusu gıda malzemesi, Tayfun Gürsoy Parkı'nda düzenlenen törenle Hatay'ın Yayladağı ilçesine uğurlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, Bayırbucak Türkmenleri'nin her daim yanında bulunduğunu belirterek, "Oradan ihtiyaç ve talep edilenlerin bulunduğu bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. 7 tır dolusu yardım malzemelerini adrese teslim etmek suretiyle oradaki kardeşlerimize bir an önce ulaştırmış olacağız" dedi.

Gönüllerin Bayırbucak Türkmenleri ile birlikte olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Yapılan yardımlar elbette yeterli değil. Bundan sonra da yeni yardımlar yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız bu yardımlar da İHH marifetiyle o bölgedeki en ücra köşelere kadar ulaştırılacaktır. Yardımların hazırlanmasında emek veren, katkı sunan ve dua eden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yardım konvoyu, il müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu'nun yaptığı duanın ardından yola çıktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı