« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ordu'dan açıklama:Kendi yağımızda kavruluyoruz

Orduspor ekonomide temkinli davranıyor.Kulüp başkanı Türkmen: "Biz bu sezon hiçbir oyuncuda 400 bin lirayı aşmadık. Kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz" - "Biz de forvet sıkıntısı yok. Takımımızda şu anda Gökhan Kaba, Ümit Tütünci, Cemre Atmaca, Yasin Ozan, Emre Aygün ve Martin Mutumba gibi 5-6 forvetimiz var".

A.A
SON GÜNCELLEME

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, "Biz bu sezon hiçbir oyuncuda 400 bin lirayı aşmadık. Kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz" dedi.Türkmen, Durugöl Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sezon geçen sezon olduğu gibi ekonomide temkinli davranacaklarını belirtti.Orduspor'un sezon öncesi kadrosunun büyük ölçüde oluştuğunu vurgulayan Türkmen, şöyle konuştu:

"Eski futbolcu alacakları kesinleştiği zaman bu ister istemez kulübün önünü tıkıyor. Transfer yapılabilmesi için bu borçların ödenmesi lazım. Şu anda böyle bir engelimiz var. Onu aşmaya çalışıyoruz. Biz Orduspor Kulübü olarak stadyum, reklam ve yöneticilerin yarattığı kaynaklarla ayakta durmaya çalışıyoruz. Geçen sene böyle gittik. Bu sezon da böyle gitmek durumundayız. Belki Orduspor'a ciddi bir sponsor bulunur, o zaman işler değişebilir. O zaman da hiç bir sorun kalmaz. Bizim ligimizde belediye takımları var. Bu takımlar bir futbolcuya 1,7 milyon avro verebiliyor ama biz veremiyoruz. Biz bu sezon hiçbir oyuncuda 400 bin lirayı aşmadık. Kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Altyapımıza önem verdik. Altyapıdan bazı oyuncuları A takıma çıkardık. İnşallah daha da alacağız. Biraz öze dönmemiz gerektiğini düşündük. Kendimizi biraz açıkçası nadasa bıraktık."

Orduspor'da forvet sorunu yok

Orduspor'un bu sezon oluşturduğu kadronun çok iyi olduğuna da değinen Türkmen, şunları kaydetti:

"Bu sezon hocamızın planı 4-3-3 sistemini oynatmak. Takımımızla ilgili birçok yorumlar yapılıyor. Bizde forvet sıkıntısı yok. Takımımızda şu anda Gökhan Kaba, Ümit Tütünci, Cemre Atmaca, Yasin Ozan, Emre Aygün ve Martin Mutumba gibi 5-6 forvetimiz var. Bu ligde hangi takımda 5-6 tane forvet var. Aksine takımızda fazlalık var. Hatta kampın sonrasında bunlardan bir, iki tanesini göndermek gerekebilir. Bugünden itibaren başka transfer olup olmayacağını da hocamız belirleyecek. Hocamız isim söylerse transferlerimiz de ona göre devam edebilir."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz