Ordu Haberleri

ORDU HABERLERİ

  Ordu’da vergi tahsilatı 892 milyon TL’ye çıktı

  DHA
  27 Şubat 2017 - 15:26Son Güncelleme : 27 Şubat 2017 - 15:26

  Ordu’da vergi tahsilatı 892 milyon TL’ye çıktı

  Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) – ORDU Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, Ordu’da vergi tahsilatının geçen yıl, bir önceki yıla göre 755 milyon TL’den 892 milyon TL’ye yükseldiğini söyledi.  Ordu Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, 28’incisi kutlanacak olan Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Vali İrfan Balkanlıoğlu, vergi vermenin bir vatandaşlık borcu olduğunu belirterek, “Devletin yegane geliri vatandaştan aldığı vergiden kaynaklanıyor. Gelişme namına ne varsa hepsini vergiye borçluyuz. Yol, liman gibi birçok yatırımın yapılması için finansman lazım ve vatandaş olarak her türlü hizmetin finansa dayandığının bilincinde olmak gerekiyor. Bu da vergiyle gerçekleşiyor” dedi.

  Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek ise vergi çalışmalarını değerlendirerek, “Ordu Defterdarlığı olarak geçen yıl başarılı performans sergiledik. Bunda da turizm faaliyetlerinin etkisi olduğunu biliyoruz. Geçen yıl bir önceki yıla göre 1 milyar 56 milyon TL olan vergi tahakkuku, geçen sene 1 milyar 286 TL’ye yükseldi. Tahsilatımız da 755 milyon TL’den, 892 milyon TL’ye yükseldi. İlimizde turizmin ciddi anlamda vergi tahakkuku ve tahsilatını yükselttiğini düşünüyoruz. Ordu Merkezde turizm işletmelerinde yüzde 40 oranında vergi tahakkukunda artış var. Bu tahakkuktaki artış tahsilata da yansıyor. Turizme vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  OrduBugün14 ºCParçalı Bulutlu
  • Perş11 ºC
  • Cuma9 ºC
  • Cmts10 ºC
  • Pazr11 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı13 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı