ORDU HABERLERİ

Ordu'da olimpik yüzme havuzunda cankurtaranlara eğitim verildi

DHA
29.03.2016 - 13:59Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) – ORDU’da Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan olimpik yüzme havuzunda görevli cankurtaranlara eğitim verildi.

Altınordu İlçesi’ne bağlı Durugöl’de bulunan olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen eğitimde cankurtaranlar, suni solunum, kalp masajı, havuz içinde ve dışında kazazedelere yapılacak müdahaleler, havuz içinde kazazedelerin taşınması ve havuz içerisinden çıkarılmasına yönelik eğitim alarak tatbikat yaptı. Durugöl olimpik yüzme havuzunda 6 cankurtaranın görev yaptığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, boğulma vakalarına karşı cankurtaranların sürekli havuzda bekletildiğini belirtti. Cankurtaran eğitimlerinin başarılı geçtiğini de vurgulayan Genç, “Çok başarılı bir eğitim oldu. Bundan sonrada aynı eğitimler tatbikat şeklinde devam edecektir. Havuzumuz olimpik havuz 3 metre 11 santim derinliğinde dolayısıyla bir riskte barındırıyor. Bazen yüzmeye gelen vatandaşlarımız yoruluyor ani kalp krizi geçirebiliyor ve o anda kendini kaybedebiliyor. Bu noktada cankurtaranlarımıza büyük iş düşmektedir” dedi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu'da olimpik yüzme havuzunda cankurtaranlara eğitim verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu'da olimpik yüzme havuzunda cankurtaranlara eğitim verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı